Pašvaldība: Nams Valmieras ielā varētu būt dedzināts ļaunprātīgi

Nams Rīgā, Valmieras ielā, iespējams, ticis dedzināts ļaunprātīgi, jo namu bija plānots izsolīt un nedēļas laikā tas aizdedzies divreiz, vērtēja Rīgas domes Dzīvojamo māju privatizācijas komisijā.

Pašlaik Dzīvojamo māju privatizācijas komisija gatavo un apkopo informāciju Valsts policijai ar lūgumu izmeklēt nekustamajā īpašumā divu ugunsgrēku cēloņus. Tie notika ar pāris dienu starpību – 21. un 23. maijā.

Komisijas ieskatā, nekustamajā īpašumā ugunsgrēku cēlonis varētu būt ļaunprātīga dedzināšana.

Nekustamais īpašums esot bijis apsaimniekots atbilstoši noteikumiem un norobežots no nevēlamas iekļūšanas tajā. Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, regulāri tiek saņemti interesentu zvani ar lūgumiem sniegt papildu informāciju par nekustamo īpašumu Valmieras ielā 24 un tā apskates iespējām.

Šodien, 24. maijā, pašvaldības Dzīvojamo māju privatizācijas komisijas pārstāvji apsekoja nekustamo īpašumu un secināja, ka

ugunsgrēka nodarītie bojājumi nav tik būtiski, lai apturētu izsoles procesu. Īpašumu plānots izsolīt 3. jūlijā.

Ēka bijusi dažādu sociālo grupu kopdzīvojamā māja, taču kopš 2016. gada tehniskā stāvokļa dēļ māja nav bijusi derīga dzīvošanai, tāpēc Rīgas dome caur apsaimniekotāju SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" brīdināja dzīvojamo telpu īrniekus par dzīvojamo telpu īres līgumu izbeigšanu. Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvalde piedāvāja kopdzīvojamās mājas īrniekiem īrēt citas dzīvojamās telpas.

KONTEKSTS:

2022. gadā Rīgas dome lēma atļaut atsavināt īpašumu Valmieras ielā 24, pārdodot to izsolē. Par nekustamā īpašuma novērtēšanu un atsavināšanu, kā arī nekustamā īpašuma pirkuma līguma slēgšanu atbildīga Rīgas pašvaldības dzīvojamo māju privatizācijas komisija.

Šā gada 23. maija novakarē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Valmieras ielā, Rīgā. Sākotnējā informācija liecināja, ka notikuma vietā deg neapsaimniekota divstāvu koka ēka. Dega ēkas otrais stāvs desmit kvadrātmetru (m2) platībā, pārsegums starp otro stāvu un bēniņiem 500 m2 platībā un jumta pārsegums 600 m2 platībā. Kopējā degšanas platība bija 1110 m2.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti