Dienas ziņas

Aicina piedalīties "Demokrātijas labirintā"

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Darbus veic, neierobežojot elektroapgādi

No Baltijas valstīm tikai Latvijā remontu vidējā sprieguma tīklā var veikt bez elektrības atslēgšanas

Latvija ir vienīgā Baltijā, kur darbus vidējā sprieguma tīklā var veikt bez elektrības atslēgšanas klientiem. Tas izdevies, sadarbojoties ar Vācijas speciālistiem. Darbus veic ar speciāliem cimdiem un īpašu tehniku.

Ir plkst. 11 no rīta. Elektromontieri gatavojas veikt darbus vidējā sprieguma tīklā. Latvijā šādiem darbiem apmācīti ir kopumā seši cilvēki. Viens no viņiem Ivars, kurš atzīst – tagad darba tehnikai uzticas, bet pirmo reizi bailes ir bijušas.

"Uzbraucām augšā ar vācu kolēģi, un tad bija tā – skarties vai neskarties klāt vadiem. Bet viņš pieskārās. Es domāju – ja viņš var, tad mēs arī varam,"

atminējās elektromontieris Ivars. 

Tīkla darbu apkārtnē atrodas dažādi ražošanas uzņēmumi. Plānots remontēt apakšstacijas māju un, lai neierobežotu uzņēmumu ražošanas procesus, tiek atslēgta tikai apakšstacija. 

"Slēdži tīklā nav katram objektam, katrai mājai atsevišķi. Mēs nevaram tīklu, teiksim tā, lokalizēt, kā mums gribētos, tāpēc ir šī metode, kur mēs varam šo slēdzi ielikt tur, kur tas ir iespējams, pēc iespējas efektīvāk," skaidroja "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Laikapstākļu, remontdarbu un citu iemeslu dēļ mājsaimniecības bez elektrības paliek vidēji ap 240 minūtēm gadā.

"Ieviešot šos darbus, par 10 minūtēm esam šo skaitli samazinājuši kopējā lielajā bildē. Īstenībā – gana daudz," atzina Jansons.
 
Plānots, ka strādāt ar šādu tehniku varētu apmācīt arī citu valstu kolēģus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti