FOTO: Rīgā atjaunots un labiekārtots vēsturiskais Ēbelmuižas parks

Rīgā, Ziepniekkalnā, atjaunots un labiekārtots vēsturiskais Ēbelmuižas parks – izveidoti bruģa un grants celiņi, izvietoti 40 jauni soliņi, uzstādītas atkritumu urnas, velonovietnes un izbūvēts jauns apgaismojums, informēja pašvaldībā.

Kopumā ir uzbūvēti 2728 m² bruģa seguma celiņi un 4270 m² grants seguma celiņi, uzstādīti 40 soliņi, kā arī atkritumu urnas, velostatīvi un brīvkrāns. Parkā atrodas divi bērnu rotaļu laukumi, viens vingrošanas laukums,  izbūvēts parka apgaismojums. 

"Ēbelmuižas parks ir atguvis jaunu dzīvību. Šī ir populāra atpūtas un pastaigu vieta tuvāko apkaimju iedzīvotājiem. Parka apmeklētājiem ir iespēja novērtēt gan skaistu vēsturisko muižas parku, gan modernu un pieejamu vidi visiem iedzīvotājiem," uzsvēra Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. 

Vienlaikus viņš norādīja, ka parka labiekārtošana nekad nebeidzas un ir atsevišķas vietas, kuras nākotnē nepieciešams uzlabot – atjaunot bērnu laukumu, izbūvēt labierīcības.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties un sekot līdzi līdzdalības budžeta iespējām, lai iesniegtu projektus savas apkaimes uzlabošanai.

Līdz ar Ēbelmuižas parka labiekārtošanu šovasar parkā atgriezīsies arī kultūrtelpa "Strops". Jūnija un jūlija nedēļas nogalēs kopumā notiks deviņi kultūras pasākumi. Pirmais no tiem jau Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, plkst. 16, kad Ēbelmuižas parkā būs skatāma Liepājas Leļļu teātra izrāde "Sirēnas dziesma", pastāstīja Liene Masļeņikova no Rīgas Apkaimju iedzīvotāja centra. 

Viens no senākajiem muižu parkiem Rīgā

9,3 hektārus plašais Ēbelmuižas parks izbūvēts ap seno Ēbela muižu Ziepniekkalna centrā starp Graudu, Zaļenieku, Ēbelmuižas un Valdeķu ielu. Tas ir viens no Rīgas vecākajiem muižu parkiem un uzskatāms par apkaimes sirdi. Parkā aug Pārdaugavā resnākais dižozols, tā apkārtmērs ir 5,6 metri.

20. gadsimta 70. gados parks netika īpaši kopts, 20. gadsimta 80. gadu vidū tas sāka pamazām aizaugt un pārvērsties par necaurejamiem džungļiem.

2015. gadā Ēbelmuižas parkā no Rīgas centra iekšpagalma pārstādīja 20–30 gadus vecu pelēko riekstkoku, kam tur bija kļuvis par šauru. 2016. gadā parkā iestādīja piecus no desmit Šveices vides aktīvista Šahverdi Ahadova Rīgai dāvinātajiem augstvērtīgajiem grieķu valriekstu stādiem, kas ziedēs ar rozā ziediem. Lai parks kļūtu par zaļu un aizsargātu teritoriju pilsētvidē, SIA "Rīgas meži" 2017. gadā sāka norobežojošu stādījumu ierīkošanu teritorijas perimetrā.

2019. gadā parkā iestādīts ozols un trīs liepas. 2020. gadā SIA "Rīgas meži" Ēbelmuižas parkā iestādīja 15 kokus, izveidojot stādījumus gar Ēbelmuižas ielas malu.

Laika gaitā paredzēts kokaugu dažādību papildināt ar ošlapu kļavu, parastajiem parūkkokiem, Amerikas tulpjukoku, Serbijas eglēm, Amerikas liepu, parastās kļavas šķirnēm un lapeglēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti