Dienas ziņas

Skolās popularitāti gūst mācību uzņēmējdarbība

Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Latvijas dzelzceļš" rīko katastrofu pārvaldīšanas mācības

«Latvijas dzelzceļš» katastrofu pārvaldīšanas mācībās imitē bīstamas vielas noplūdes novēršanu

Kā pareizi un operatīvi rīkoties, ja VAS "Latvijas dzelzceļa" (LDz) infrastruktūrā notikusi avārija? Lai to noskaidrotu, Liepājā trešdien, 24. maijā, aizritēja civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas mācības. To laikā tika imitēta situācija, kad sprādziena rezultātā noplūdis benzols, draudot izraisīt plašu ugunsgrēku.

Liepājas stacijas apkaimē trešdien notika pamatīga rosība. Uz LDz mācībām operatīvi bija sasaukti uzņēmuma darbinieki, lai pilnveidotu zināšanas par rīcību gadījumā, ja noplūdusi bīstama ķīmiskā viela.

"Jebkurā katastrofā ir svarīgs reaģēšanas laiks. Jo ātrāk mēs reaģējam, jo mazākas sekas. Šajā gadījumā sarežģījumi bija ar to, ka ir aizdegšanās un bīstamo tvaiku sprādziena draudi.

Līdz ar to vajadzēja vispirms novērst sprādzienbīstamību, ugunsbīstamību, nodzēst ugunsgrēku un tikai pēc tam lokalizēt, likvidēt bīstamās vielas noplūdi," stāstīja LDz Civilās aizsardzības un ugunsdrošības nodaļas vadītājs Nikolajs Koptelovs.

Lai mācības noritētu pilnvērtīgi, tajās piedalījās arī vairākas Valsts ugundzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) komandas, ugunsdzēsības vilciens un ķīmisko avāriju novēršanas vienība.

"Noteikti, ka dzēšanas darbi mums sokas labāk, jo tā ir vairāk mūsu ikdiena. Skaidrs, ka ķīmiskās avārijas vai ķīmisko vielu noplūdes gadās retāk, tāpēc arī šādās mācībās ir lieliska iespēja pārbaudīt savas zināšanas, notestēt sevi un kārtējo reizi patrenēties. Protams, ugunsdzēsējs nevar strādāt ar 50 procentu atdevi – katrā notikumā mums ir jāstrādā uz visiem 100 procentiem" secināja VUGD Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas 1. daļas komandieris Jānis Pošeiko.

LDz darbinieki mācībās tiecas atpazīt stiprās puses un identificēt vājās vietas, kur tiek pieļautas kļūdas. "Mēs skatāmies, uzlabojam, pēc tam atkal ir mācības, kaut ko vēl uzlabojam, sarežģījam mācības, kaut ko mainām, un tādā veidā mēs mēģinām aptvert vairākus iespējamos riskus un mazināt tos," atzina Koptelovs.

Šāda līmeņa kompleksās mācības LDz rīko četras reizes gadā. Latvijā ir astoņi lielie valsts nozīmes dzelzceļa mezgli, tādēļ Liepājā šādas mācības notiek reizi divos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti