Ludzānieši nav mierā ar VSAA nodaļas slēgšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Ar 1. maiju Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vairs nenodrošinās darbu Ludzas klientu apkalpošanas nodaļā. Aģentūrā apliecināja, ka klienti bez pakalpojumiem nepaliks. Taču gan ludzānieši, gan arī novada iedzīvotāji nav mierā ar kārtējās valsts iestādes likvidēšanu pilsētā. Tiek vākti paraksti pret klientu apkalpošanas centra slēgšanu.

Ludzānieši nav mierā ar VSAA nodaļas slēgšanu
00:00 / 04:03
Lejuplādēt

Nu jau ceturto dienu Ludzas Tautas namā pēc novada domes deputātes Jevgenijas Kuščas (ievēlēta no "Saskaņas") iniciatīvas notiek parakstīšanās pret VSAA Ludzas klientu apkalpošanas nodaļas slēgšanu. Iedzīvotāji ir sašutuši par kārtējās valsts iestādes likvidēšanu pilsētā. Arī informācijas par to, kur un kādus VSAA  pakalpojumus varēs saņemt turpmāk, cilvēkiem nav.

"Ja man vajadzēja uzzināt kaut ko par pensiju, cik man saņemt, kādi pielikumi, es gāju uz nodaļu. Tagad kā? Vispār Ludzu var vērt ciet, lai paliek cilvēki bez nekā. Bankas nav nevienas. Tagad sociālo apdrošināšanu taisa ciet. Tad jau taisiet arī pasu nodaļu, visus veikalus ciet, tad būs labi."

"Kā cilvēkam, vēl jo vairāk invalīdam, no Zilupes tikt līdz Rēzeknei. Jūs pat iedomāties nevarat, cik tas ir problemātiski! Pie tam tas ir arī dārgi. Paši redzat, kādas cenas. Runājot par kādu skaidrojošu informāciju, saistītu ar VSAA slēgšanu, tad tādas vispār nav."

"Mēs taču dzīvojam brīvā Eiropas Savienības valstī! Kāpēc mēs neaizstāvam savu tautu? Kāpēc mēs neaizstāvam tos cilvēkus, kuri strādā pie mums tieši Ludzā? Es esmu pret nodaļas slēgšanu."

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars  Mekšs (Zaļo un zemnieku savienība)  Latvijas Radio atzina, ka vismaz pašlaik pašvaldībā nav informācijas par VSAA plāniem. Zināms tikai par telpu nomas līguma izbeigšanu ar 1. maiju un piedāvājums par  VSAA pakalpojumu sniegšanu pašvaldības klientu apkalpošanas centrā.

"Daudzus pakalpojumus iedzīvotāji saņem mūsu klientu apkalpošanas centrā, bet, protams, pašvaldība ir ieinteresēta, lai visas valsts iestādes būtu pieejamas mūsu novadā," sacīja Mekšs.

Ludzas mērs norādīja, ka pašvaldības klientu apkalpošanas centra darbiniekiem diez vai būs iespējas atrisināt visus iedzīvotāju jautājumus un, visdrīzāk, ka pēc atsevišķiem pakalpojumiem cilvēkiem nāksies doties arī uz Rēzekni.

"Viņi ierosina noslēgt sadarbības līgumu starp VARAM [Vides un reģionālās attīstības ministriju], VSAA un Ludzas pašvaldību, lai ar Ludzas valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra starpniecību nodrošinātu VSAA klientu apkalpošanu. Tas nozīmē, ka

visu klientu apkalpošana gulsies uz pašvaldības pleciem. Pašvaldība ir uzrakstījusi vēstuli VSAA ar lūgumu pārskatīt šo jautājumu un tomēr turpināt sniegt šo pakalpojumu,"

skaidroja Mekšs.

VSAA Ludzas klientu apkalpošanas nodaļā dienā tiek saņemti vidēji 25 iesniegumi, stāstīja aģentūras direktora vietniece Ilze Andersone.

"Analizējot šos iesniegumus, mēs redzam, ka lielāko skaitu veido pabalstu iesniegumi, pensiju pieprasīšanas iesniegumi mēnesī  vidēji ir 34. Mēneša laikā bija saņemti 400 iesniegumi un

35 gadījumos cilvēkam papildus iesniegumam bija jāiesniedz darba stāžu apliecinoši dokumenti. Šinī gadījumā tiešām bija nepieciešama VSAA darbinieka klātbūtne. Pārējos iesniegumus cilvēks var iesniegt iesniegumu arī vienotā klientu apkalpošanas centrā vai izmantojot e–pakalpojumus,"

pauda VSAA pārstāve.  

Andersone skaidroja, ka pašvaldības klientu apkalpošanas centrā pieejamas arī attālinātas speciālistu konsultācijas. Taču neizslēdza, ka varētu būt arī gadījumi, kad cilvēkam būs jādodas uz tuvāko  aģentūras klientu apkalpošanas centru.

"Aģentūrā ir tikai septiņi pakalpojumi, kuriem nepieciešamības gadījumā dažreiz ir jāiesniedz papildu dokumenti. Visbiežāk tas ir, pensiju vai bezdarbnieka pabalstu pieprasot. Vēl viens  pakalpojums ir izdienas pensija, tad  ir kaitējuma atlīdzība, valsts atbalsts ar celiakiju slimiem bērniem, un aģentūra maksā arī atlīdzību par ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumiem sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību," pauda Andersone.   

Pēdējo trīs  gadu laikā  slēgtas divas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas nodaļas. Abas Latgalē – Preiļos un Līvānos. Tagad pienākusi Ludzas kārta. Taču iedzīvotāji ar to nav mierā un triju dienu laikā jau savākts pusotrs tūkstotis parakstu pret klientu apkalpošanas nodaļas slēgšanu Ludzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti