Sniegotajā ceturtdienā uz ceļiem notikušas 126 avārijas; vietām braukšana joprojām apgrūtināta

Ceturtdien, 23. novembrī, kad lielāko daļu Latvijas ceļu pārklājis sniegs un apledojums, līdz plkst. 14 notikuši 126 ceļu satiksmes negadījumi. 11 no tiem cietuši cilvēki, noskaidroja Latvijas Radio. Lai gan sniegotie ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem, braukšana vietām joprojām ir apgrūtināta.

Kā skaidroja Valsts policijā (VP), avāriju skaits ceturtdienas rītā bijis nedaudz lielāks kā citus rītus, bet negadījumi notikuši arī pa dienu. No pulksten 6 rītā līdz diviem pēcpusdienā valstī kopumā ir reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumu bez cietušām personām un 11 negadījumi ar 11 cietušām personām, pastāstīja VP pārstāve Līna Bagdone. Smaga avārija notikusi pie Bauskas, kur vieglā automašīna sadūrusies ar kravas automašīnu. Ugunsdzēsējiem nācies pēc sadursmes no automašīnas vraka atbrīvot cilvēku. Šobrīd avārijas vietā satiksme jau ir atjaunota.

Īpaši apgrūtināta braukšana rīta pusē bija Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pastāstīja, ka traumu skaits ceturtdienas rītā nav palielinājies, bet atgādināja, ka iedzīvotājiem, sevišķi cilvēkiem gados, jābūt uzmanīgiem slidenā laikā.

Rīgā tīra ielas, kavējas sabiedriskais transports

Tikmēr Latvijas Radio novēroja, ka galvaspilsētā Rīgā satiksmes intensitāte apledojuma un sniega dēļ nav mazinājusies, tomēr, kā norādīja uzņēmumā "Rīgas satiksme", sabiedriskais transports kursē ar kavēšanos. Autobusi kavējas aptuveni 20 minūtes, trolejbusi – ilgāk, savukārt tramvaji – 10 līdz 15 minūtes. Lielākais kavējums 7. tramvaja maršrutā.

Kavē arī pasažieru vilciens vairāk nekā 15 reisos.

Sarežģītākā situācija izveidojusies Jelgavas līnijā, kur vilcienu kustību apgrūtina arī perona modernizācijas darbi, noskaidroja Latvijas Radio.

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods norādīja, ka tehnikas vienības ceturtdien trīs reizes ir tīrījušas Rīgas tiltus, divas reizes apstrādātas galvenās ielas un turpinās arī pieturvietu, gājēju zonu un veloceliņu tīrīšana. Pēc tam tiks vērtēts, vai tīrīt arī 3. kategorijas ielas.

"Kopumā gribētu teikt, ka ielas ir apmierinošā stāvoklī," sacīja Vaivods.

Tikmēr Rīgas ielās sastapto cilvēku emocijas par sniegoto rītu bija dažādas, daļai vēršot uzmanību, ka pārvietoties kļuvis grūtāk. Izskanēja arī viedoklis, ka, ja autovadītājs prot braukt un ar automašīnu viss ir kārtībā, problēmām nevajadzētu būt.

Iedzīvotāji Rīgā par sniegoto ceturtdienas rītu
00:00 / 02:01
Lejuplādēt

Ivonna no Rīgas: "Es tikko šķērsoju Valdemāra ielu. Tur bija gandrīz nepārbrienama peļķe – viss sāka strauji kust. Labi, ka man ir labi apavi. Tas ir vienīgais, kas šobrīd Rīgā palīdz pārvietoties."

Modris no Mārupes: "Man kā profesionālim nebija nekādas problēmas atbraukt. Ārpus [Rīgas ceļi] ļoti labi, tīrīti, kaisīti. Ir iespējams braukt. Rīgā šausmīgi."

Seniore: "Protams, vecam cilvēkam ir grūti. (..) Jūs redzat, kā tīra. Ko tur viņi tur."

Jauniete no Raganas: "Mani atveda tētis ar mašīnu. Bija ilgāk nekā parasti tāpēc, ka sastrēgumi. Slapjš ļoti."

Rūdolfs no Rīgas: "Cenšas cilvēki, cenšas, bet, kā jau redzat, putra sāk veidoties. Grūti, grūti. Es skatos uz tiem nabagiem, kas ar tiem elektroskūteriem brauc. Žēl viņus. Es domāju, ka šajā laikā noteikti nevajadzētu lietot šādus braucamos. Ceļus tīra, cik var iztīrīt, bet stihija ir stihija."

Anna no Vecrīgas: "Man nesagādā problēmas, ja nav iztīrīts, jo tā ir daļa no procesa, kad tu vari izbaudīt sniegu. Ja nu vienīgi tie nav kā dubļi. Vienīgā problēma ir tā, ka es paslīdēju, ejot pāri ceļam, bet tā ir dabiska lieta."

Edmunds, autovadītājs: "Ja tev ar automašīnu ir viss kārtībā un tu brauc normāli, tad nekādu problēmu nav. Ja tev tagad [automašīnai] ir vasaras riepas, tad tev būs kaut kādas problēmas."

Vidzemē un Latgalē joprojām apgrūtināti braukšanas apstākļi

Šodien uz plkst. 12.30 kopumā braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem bija uzlabojušies, taču Vidzemē un Latgalē, kā arī vietām Zemgalē tie saglabājas apgrūtināti, norādīja LVC. Intensīvā snigšana un vējš ir mitējies, un autoceļu uzturētāji ir veikuši ceļu tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem.

Lai turpinātu uzlabot braukšanas apstākļus, darbos iesaistītas 107 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības. 

Savukārt uz plkst. 16.30 apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem ir Latgalē un atsevišķos ceļu posmos Vidzemē un Kurzemē. Autoceļu uzturētāji pa dienu veikuši ceļu tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem un turpina uzlabot braukšanas apstākļus, darbos iesaistītas 98 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Vidzemes šoseja (A2) no Smiltenes pagrieziena līdz Veclaicenei;
  • Valmieras šoseja (A3) no Strenčiem līdz Valkai;
  • Daugavpils šosejas (A6) no Pļaviņām līdz Paterniekiem;
  • Liepājas šoseja (A9) no Blīdenes līdz Kalvenei;
  • autoceļš Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) visā posmā;
  • autoceļš Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) visā posmā;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;
  • Rēzeknes apvedceļš (A15) visā posmā.

Uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu apkārtnē un Latgales reģionā.

Meteorologi prognozē, ka valsts austrumos arī vakarpusē turpinās snigt, vietām iespējams sasalstošs lietus.

Snigšanas un puteņa laikā arī redzamība būs pasliktināta. Autovadītāji aicināti braukt uzmanīgi, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci.

Par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, var ziņot, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 

Vējš sasniedzis vētras spēku

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pastāstīja, ka vairums izsaukumu ceturtdienas rītā saņemti saistībā ar lūzušiem kokiem, vairums no tiem bijuši Kurzemē, tomēr kopumā diena aizrit mierīgi.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai vējš brāzmās Ventspils ostā sasniedza 30,8 metrus sekundē. 

Vidējais vēja ātrums sasniedza 22,6 metrus sekundē, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra.

Liepājas ostā vidējais vēja ātrums pastiprinājās līdz 21,5 metriem sekundē, maksimālais ātrums brāzmās – līdz 28,9 metriem sekundē. Liepājas galvenajā novērojumu stacijā un Liepājas lidostā vēja brāzmu spēks sasniedza 25 metrus sekundē, savukārt Ventspils lidostā – 23 metrus sekundē.

Arī Ainažos naktī reģistrētas dienvidu, dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 23 metriem sekundē.

Valsts lielākajā daļā vēja ātrums brāzmās nav sasniedzis 20 metrus sekundē, tajā skaitā galvaspilsētā līdz plkst. 4 vēja maksimālais ātrums brāzmās bija 14–17 metri sekundē.

Tikmēr uzņēmumā "Sadales tīkls" informēja, ka spēcīgais vējš ar sniegu un apledojumu ceturtdienas rītā izraisījis bojājumus elektrotīklā un ap plkst. 6.00 elektroapgāde bija traucēta aptuveni 9000 klientiem, pamatā Kurzemē, Vidzemes rietumu un ziemeļu daļā. 

Šodien vietām valstī turpinās snigt, bet dienas laikā sniegs pakāpeniski pārtaps slapjā sniegā un lietū. Pūtīs brāzmains DR, R vējš un gaisa temperatūra valsts rietumos būs +4..+9 grādi, bet austrumos -1..+4 grādi.

Arī piektdiena būs nokrišņiem bagāta un vējaina. Temperatūra no -2 līdz +4 grādiem. Nedēļas izskaņā un jaunnedēļ Latvijā pastiprināsies sals. Daudzviet snigs, vietām stipri. Līdz ar to arī turpmākajās dienās autovadītājiem pie stūres jābūt īpaši uzmanīgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti