Panorāma

Plāno ieviest CVK tiesības anulēt pašvaldību deputātu mandātus

Panorāma

Panorāma

Piekautā ukraiņa lietā advokāti izsaka noraidījumu tiesnesim

Liepājā piekautā ukraiņa lietā cietušā advokāti izsaka noraidījumu tiesnesim

Liepājā Kurzemes rajona tiesas priekšā ceturtdien, 23. novembrī, stājās Roberts Stahanovs, kurš, iespējams nacionālā naida dēļ darbavietā uzbruka Ukrainas pilsonim Serhijam Fedosovam. Tiesas sēdē cietušā advokāti Kurzemes rajona tiesnesim Renaram Jūrmalim izteica noraidījumu par, viņuprāt, necienīgu tiesvedības vadīšanu, norādot uz nekompetenci un subjektivitāti.

63 gadus vecais Ukrainas pilsonis Serhijs Fedosovs pēc uzbrukuma darba vietā pērn aprīlī kļuvis par invalīdu, lūdzot tiesai piespriest apsūdzētajam Robertam Stahanovam naudas kompensāciju 4400 eiro apmērā.

"Un, kad viņš pienāca, es negaidīju un pat nenojautu, kas varētu sekot. Viņš ar kreiso roku iesita man pa seju, notriecot uz grīdas brilles un cepuri, tad saķēra aiz apkakles un kliedza: "Parādi tetovējumus! Ak, tu banderovieti!". Un sāka mani sist ar to stieni. Es iespēju robežās centos aizsargāties, liekot roku priekšā galvai, lai sitieni nesasniegtu to, taču vienreiz viņam izdevās trāpīt arī pa pakausi un pārsist to," stāstīja Fedosovs.

Šīsdienas tiesas sēde sākās ar cietušā advokāta izteiktu noraidījumu tiesnesim Renaram Jūrmalim par necienīgu tiesvedības vadīšanu.

"Iepriekšējā tiesas sēdē 17. oktobrī es aizņemtības pēc nevarēju piedalīties procesā, un, kad es ierados birojā, manas kolēģes bija nepārprotami viennozīmīgi sašutušas un neizpratnē, jo jutās pazemotas. Tai skaitā pazemotas gan kā advokātes, gan kā sievietes. Un galu galā kronis visam bija tas, ka faktiski tiesas sēdē tad, kad Serhijs Fedosovs mēģināja izstāstīt lietas fabulu,

viņam tika pārmesta bezmaz vai nacionāla naida kurināšana, ka tieši viņš to esot darījis, nevis apsūdzētais šajā lietā," teica zvērināts advokāts Egons Rusanovs.

Advokāts uzskata, ka prokuratūrai bija jāceļ apsūdzība par naida noziegumu, taču prokuratūra tam nepiekrīt. Šodien prokurore Inese Silta pauda atbalstu tiesnesim, sakot, ka, viņasprāt, Fedosova advokātu argumentācija balstīta uz subjektīviem pieņēmumiem. Savukārt apsūdzētais atteicās komentēt tiesnesim pausto noraidījumu, kā arī pēc viņa aicinājuma tiesas sēdi filmēt tika liegts.

Arī tiesnesis no komentāriem atteicās, solot, ka lēmumu par viņam izteikto noraidījumu paziņos pirmdien, 27. novembrī,  savukārt nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 18. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti