Panorāma

Rosina Rīgā veidot atbalsta programmu patvertņu iekārtošanai

Panorāma

Panorāma

"Velve" par saviem līdzekļiem tīra pelējumu PSKUS jaunbūvē

Būvnieks «Velve» par savu naudu tīra pelējumu Stradiņa slimnīcas jaunbūvē

Paula Stradiņa slimnīcas A korpusa 2. kārtas pagrabstāvā atklāts pelējums. Lai gan būvnieks, uzņēmums "Velve" visas pelējuma skartās virsmas ir demontējis par saviem līdzekļiem, tiks pieaicināti neatkarīgi eksperti no "Bior" un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), lai pārbaudītu telpas.

ĪSUMĀ:

  • Stradiņa slimnīcas A korpusa 2. kārtas pagrabstāvā atklāts pelējums.
  • Tur plāno izvietot uzņemšanu, dzemdniecību, operāciju blokus – pelējums slimnīcā nav pieļaujams.
  • Būvnieks "Velve" pelējuma skartās detaļas demontē, telpu dezinficē par savu naudu.
  • Būvnieki aicinās "Bior" un RTU ņemt paraugus, lai pārliecinātos, ka telpā nav pelējuma.
  • "Velve" sola – pelējuma likvidēšana netraucēs objekta uzbūvēšanu un nodošanu ekspluatācijā.  

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis pastāstīja, ka "pagrabstāvā tika konstatēta pelējuma sporu klātbūtne, tika uzdots novērst šo problēmu. Tas ir būtisks aspekts slimnīcas nākotnei. Šo sporu klātbūtne nav pieļaujama, jo var nopietni ietekmēt ārstniecības procesu".

Šajā slimnīcas daļā plānots izvietot gan uzņemšanu un dzemdniecību, gan operāciju blokus. Tajos nepieciešama sterila vide. Bet pelējums principā nav pieļaujams nevienā slimnīcas telpā.

"Melni pelējuma pleķi parādās. To novērst ir grūti. Un sarežģīti. Būvnieks veic tīrīšanu. Tur iesaistītas ķimikālijas, demontē starpsienas," pastāstīja Vidzis.

Uzņēmuma "Velve" Stradiņa slimnīcas projekta direktors Valdis Koks rakstiskajā atbildē LTV uzsvēra, ka būvobjekts vēl nav nodots ekspluatācijā un pašlaik pelējums nekādi nevar ietekmēt nedz slimnīcas pacientus, nedz personālu. Pelējuma skartās detaļas uzņēmums demontē un pēcāk aicinās neatkarīgus ekspertus pārbaudīt telpas.

"Šobrīd šīs konstatētās nepilnības jau ir tikušas novērstas, un tas ir darīts par būvkompānijas "Velve" līdzekļiem. Visas skartās detaļas ir demontētas, un būvgruži no objekta ir izvesti. Būvobjektā ir veikta gaisa dezinfekcija, un ir plānots to atkārtot vēlreiz. Lai tiešām 100% pārliecinātos par situācijas novēršanu, esam vienojušies ar "Bior" un RTU pārstāvjiem par paraugu noņemšanu būvobjektā, par ko esam informējuši arī pasūtītāju," informēja "Velve" PSKUS projekta direktors Valdis Koks.

Tāpat viņš uzsvēra, ka pelējums netraucēs objekta nodošanu.

"Mēs labi apzināmies šī būvobjekta nozīmību un prasības, kas jāievēro, lai pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā tajā varētu uzturēt pacientiem un personālam drošu un sterilu vidi. Varu apliecināt, ka objekts tiks uzbūvēts un nodots ekspluatācijā, ievērojot visas šīs prasības," norādīja Koks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti