Tiesa atcēlusi «Rīgas satiksmei» piemēroto Konkurences padomes sodu 2,2 miljonu eiro apmērā

Administratīvā apgabaltiesa 16. oktobrī atzinusi par prettiesisku pieņemto Konkurences padomes (KP) lēmumu "Par pārkāpumu konstatēšanu, tiesiskā pienākuma un naudas soda uzlikšanu" un atcēlusi uzņēmumam SIA "Rīgas satiksme" piemēroto sodu 2,2 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

KP 2017. gada februārī nolēma sodīt uzņēmumu SIA "Rīgas satiksme" un pilnsabiedrību MSIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" par konkurences ierobežošanu, vienojoties par to, ka "Rīgas mikroautobusu satiksmes" braukšanas maksa nedrīkst būt zemāka par "Rīgas satiksmes" tarifu. Līgums par pasažieru pārvadājumiem ar mikroautobusiem 36,5 miljonu eiro apmērā bija noslēgts 2013. gadā.

"Uzņēmumi, īstenojot vienošanos, izslēdza savstarpēju cenu konkurenci, pasargāja sevi no konkurences spiediena un ierobežoja patērētājiem iespējas saņemt konkurētspējīgu pakalpojumu," iepriekš aģentūrai LETA norādīja KP.

Par konkurences kropļošanu KP piemēroja "Rīgas satiksmei" naudas sodu 2,16 miljonu eiro apmērā, bet "Rīgas mikroautobusu satiksmei" – 87 948 eiro apmērā. Vienlaikus tika uzlikts tiesiskais pienākums pārtraukt aizliegtās vienošanās īstenošanu, kā arī "Rīgas mikroautobusu satiksmei" noteikt braukšanas maksu neatkarīgi, balstoties uz objektīviem aprēķiniem par viena pasažiera brauciena pašizmaksu.

Administratīvā apgabaltiesa 2018. gada 9. maijā apmierināja SIA "Rīgas satiksme" un pilnsabiedrības MSIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" pieteikumu, atceļot ar tā pieņemšanas dienu KP 2017. gada 27. februāra lēmumu, ar kuru uzņēmumam piemērots sods 2,2 miljonu eiro apmērā.

Izskatot lietu kasācijas kārtībā, Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments atcēla minēto apgabaltiesas spriedumu un nodeva lietu jaunai izskatīšanai Administratīvajai apgabaltiesai.

Izskatot lietu no jauna, Administratīvā apgabaltiesa ar 2023. gada 16. oktobra spriedumu apmierināja "Rīgas satiksmes" un "Rīgas mikroautobusu satiksmes" pieteikumu, bet KP 2017. gada 27. februāra lēmumu atcēla no tā pieņemšanas dienas.

Apgabaltiesas spriedumu var pārsūdzēt AT Administratīvo lietu departamentā viena mēneša laikā no sprieduma sastādīšanas dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti