Dienas ziņas

Londonā apspriež remigrāciju un prezentē jaunu organizāciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas Jūrniecības koledžas pirmkursnieki saņem uzplečus

Liepājā pieaug interese mācīties Jūrniecības koledžā; svinīgā ceremonijā pirmkursnieki saņem uzplečus

Liepājā sajūsmas pilni uz burinieka "Libava" klāja kāpa 97 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas Jūrniecības koledžas pirmkursnieki, lai svinīgā ceremonijā saņemtu uzplečus. Tos turpmāk papildinās jaunas zelta svītras, kas ir kā apliecinājums katram pabeigtajam mācību gadam. Šī bija pirmā reize, kad svinīgā uzpleču saņemšana norisinājās uz kuģa klāja atklātā jūrā.

Liepājas Jūrniecības koledžas pirmkursnieki savus uzplečus saņēma uz senlaicīgā burinieka "Libava". Ceremonijā audzēkņi deva svinīgu solījumu jūrai un apliecināja piederību jūrnieku saimei.

"Bija jāmācās no galvas solījums. Solījumu iemācījos, un tad stundu agrāk bija jāiet saģērbties. Visu pastāstīja. Apgādāja ar vajadzīgo informāciju," pastāstīja koledžas 1. kursa students Raivo.

"Pirmo reizi esmu uz šāda kuģa un izbaudu šo visu, kamēr ir tāda iespēja. Man pārsvarā visi vecāki un opis, radinieki – jūrnieki. Es domāju, ka es arī gribu nākt uz šejieni. Un 7. klasē jau sapņoju, ka es būšu jūrnieks un tieši kuģa mehāniķis, un, redz, šobrīd esmu te, un viss ir piepildījies," pastāstīja koledžas 1. kursa students Mārcis.

Šogad pirmajā kursā uzņēma par 30 jauniešiem vairāk nekā pērn, kopumā 97. Skolas vadība novērojusi, ka interese par jūrniecības studijām pieaug.

"Visi grib būt kapteiņi, visi grib karjeras ceļā izaugt līdz kapteiņa profesijas pakāpei. Mehāniķi arī ir ļoti populāri, un pieprasījums no nozares pēc mehāniķiem ir ļoti liels – pēc mehāniķiem, elektromehāniķiem," pastāstīja RTU Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Jānis Džeriņš.

"Šī profesija tāda specifiska ar to, ka cilvēks pastāvīgi nav mājās, kad strādā. Pabeidzot skolu, diezgan ātri var tikt jau uz savām kājām, jo speciālistu trūkst. Apmācību programma ir četri vai seši gadi atkarībā no tā, kādu izglītības līmeni grib.

Pieprasīti ir uzreiz, un attiecīgi pieprasītajiem speciālistiem ir pietiekami labs atalgojums,"

pastāstīja RTU Liepājas Jūrniecības koledžas Kuģu vadītāju nodaļas vadītājs Ziedonis Baušenieks.

Gada sākumā šī Latvijā vecākā jūrskola tika pievienota Rīgas Tehniskajai universitātei. Uzrunātie studenti, kā arī skolas vadība šo apvienošanos uztver pozitīvi.

"Lielāka caurplūde ar cilvēkiem būs. Attiecīgi lielākas iespējas skolai kaut ko nopelnīt, lai varētu ieguldīt attiecīgi nākamajā līmenī. Nākamajos trenažieros, modernākajos trenažieros," sacīja Baušenieks.

"Ne vienmēr visu izsaka nauda, bieži ir vajadzīgs atbalsts, padoms, un to mēs ļoti varam just," sacīja koledžas direktors.

Šobrīd RTU Liepājas Jūrniecības koledžā mācās aptuveni 800 audzēkņu, apgūstot kuģu vadību, mehāniku un loģistiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti