Dienas ziņas

Liepājas Jūrniecības koledžas pirmkursnieki saņem uzplečus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Autovadītājus aicina laikus nomainīt ziemas riepas

Autovadītāji aicināti laikus nomainīt riepas braukšanai ziemas sezonā

Teju trīs no četriem autovadītājiem ziemas riepas nomaina oktobrī vai novembra sākumā. Obligāti tām ir jābūt vien no 1. decembra, taču drošības eksperti un apdrošinātāji aicina iedzīvotājus nekavēties un laikus sevi sagatavot pirmajam sniegam. Ziemas riepām jābūt vismaz četru milimetru dziļam protektoram, un nebūtu labi izmantot riepas, kas vecākas par septiņiem gadiem.

Visvairāk jeb teju puse autovadītāju ziemas riepas liek novembra sākumā. Sievietes to mēdz darīt savlaicīgāk, taču vīrieši biežāk nekā dāmas izvēlas braukt ar vissezonas riepām. Gaisa temperatūra pazeminās, un riepu nomaiņa aktualizējas.

"Kad jau gaisa vidējā temperatūra ir zem 5–7 grādiem, tad vasaras riepas vairs nepilda pilnvērtīgi savas funkcijas. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka jūsu automašīnas riepas kļūst cietākas un jūsu automašīnas vadāmība un bremzēšana kļūst apgrūtinoša," skaidro "Drošas braukšanas skolas" pārstāvis Edmunds Ozolnieks.

Kad gaisa temperatūra ir samērā augsta, kā, piemēram, šodien, kad ir 10 grādi, vadītāji ziemas riepas neuzskata par sevišķu nepieciešamību. Taču eksperts mudina riepu maiņu veikt tagad, jo pāris nedēļu laikā riepas nenolietosies tā, ka ziemā nebūs derīgas. Taču, ja nomaiņu atliek, tad var nākties gaidīt rindā un nespēt droši braukt.

"Mēs nekad neesam gatavi pirmajam sniegam. Tad mēs redzam, ka negadījumu skaits pieaug pusotru, divas reizes.

Un mūsu aplēses ir, ka tas vispār kopumā varētu Latvijas autovadītājiem izmaksāt, sākot no pusmiljona un vairāk, tieši šis pirmais sniegs, kas "negaidīti" atnāk," skaidro apdrošināšanas AS "Balta" Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Drošības eksperts pauž, ka, mainot ziemas riepas, uzmanība jāpievērš protektoram un riepas vecumam. 7–8 gadus vecas riepas izmantot nebūtu ieteicams. Viņš arī atzīmē, ka četru milimetru protektora atlikums ziemas riepām pašreizējos laikapstākļos der, taču aukstā un sniegotā ziemā tas būtu nepietiekams.

"Ieteicams tomēr jau pie 6 milimetriem ar ziemas riepu protektora atlikumu sākt domāt par to, ka kaut kad sezonas laikā, iespējams, jums būs jāmaina un jāpērk jaunas riepas," klāsta "Drošas braukšanas skolas" pārstāvis.

Gaisa temperatūra pazemināsies līdz šīs nedēļas nogalei, taču pēc tam atkal kļūs siltāks. Stabils sals un sniegs nav gaidāms, taču autovadītāji aicināti auto sagatavošanu ziemai neatlikt uz pēdējo brīdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti