Panorāma

Tapusi filmas "Mirāža" inkasācijas auto kopija

Panorāma

Panorāma

Ārzemju izglītības iestādes meklē Latvijas gudrākos skolēnus

«Tas nav tik nesasniedzams!» Ārzemju izglītības iestādes meklē gudrākos Latvijas skolēnus

Par Latvijas gudrāko bērnu prātiem sacenšas ne vien vietējās skolas un augstskolas, bet arī daudzas starptautiskas izglītības iestādes. Vairāk nekā 70 mācību iestādes no dažādām pasaules valstīm sestdien mācībām ārzemēs mēģināja piesaistīt jauniešus no Latvijas. Jauniešu interese ir liela, taču lielākā daļa Latvijas Televīzijas uzrunāto izlaiduma klases audzēkņu savu nākamo skolu vēl nav izvēlējusies. 

Starptautiskās izglītības dienā Rīgā sestdien pārstāvētas bija vairāk nekā 70 mācību iestādes. Tajā skaitā augstskolas no Nīderlandes, Itālijas, Beļģijas, Vācijas, Šveices, Somijas, Norvēģijas, ASV, Kanādas un pat Austrālijas. 

Austrālijas izglītības iestādes "International House Sydney" pārstāvis Ravels Brandao Tavares apgalvoja, ka nekas, kas šķiet tālu, patiesībā nemaz nav tik sarežģīti: "Austrālija ir ļoti atvērta starptautiskajiem studentiem, jo viņi var studēt, var strādāt tajā pašā laikā ar jebkuru studentu vīzu."

Liels izglītības iestāžu skaits Latvijas jauniešiem piedāvā studijas Lielbritānijā. Britu izglītības sistēmu atbraucis paslavēt arī Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pauls Brummels. Viņš sacīja: "Tā māca ne tikai grāmatās balstītu mācīšanos, bet tā māca radošumu, māca jaunradi, māca studentus un skolēnus domāt pašiem."

Studiju izvēle visdažādākā – sākot no kursiem un nometnēm līdz vidusskolām un universitātēm. Daudz mācību iestāžu arī no Nīderlandes. 

"Fontys University of Applied Sciences" pārstāvis Franks Hennings no Nīderlandes pauda: "Mums ir daudz dažādu nacionalitāšu un mums patīk sajaukt kultūras – trīsdesmit, četrdesmit, piecdesmit dažādu studentu. Studenti no Latvijas Nīderlandē sevi parāda ļoti labi, tāpēc dodam priekšroku studentiem no Latvijas."

Starptautiskās izglītības dienas rīkotāji norādīja – ārzemju mācību iestādes meklē gudrus studentus, viņi ir ieinteresēti atklāt jaunus talantus, tāpēc gatavi braukt un piedāvāt savu izglītības iestādi. Izmaksu ziņā spektrs ļoti plašs – sākot no bezmaksas izglītības līdz daudziem desmitiem tūkstošu gadā. Taču daudzviet pieejamas stipendiju programmas.

"Starptautiskās izglītības dienas" rīkotāju pārstāve Darja Fokina norādīja: "Tā kā tas ir ļoti reāli pat ģimenēm, kas domā – ārprāts, mācīties ārzemēs ir šausmīgi dārgi, mēs nevarēsim. Bet tiešām mēs cenšamies lauzt to stigmu, ka tas nav nemaz tik nesasniedzams arī mūsu cilvēkiem."

Izstādē bija daudz skolēnu no dažādām Latvijas pilsētām. Lielākoties viņi mācību iestādi vēl nav izvēlējušies. Uzrunātie sacīja:

"Ārzemēs tomēr ir tāda sajūta, ka ir tāda internacionālāka izglītība, ka tu angliski izmācies savu programmu un tad ir sajūta, ka pasaule ir vaļā."

"Tomēr man gribētos izglītību iegūt ārzemēs un tad varbūt atbraukt atpakaļ uz Latviju."

"Es atnācu vienkārši paskatīties kaut kādas universitātes tieši saistībā ar biznesu, ekonomiku, uzņēmējdarbību."

"Esmu tikai 10. klasē, bet skatāmies jau kādu augstskolu. Domāju mācīties inženierzinātnes."

Šādā veidā Latvijā skolēnus uzrunā jau kopš 2004. gada. Rīkotāji apmeklētājus neskaita, bet norādīja, ka ik gadu izstādi apmeklē vairāki tūkstoši jauniešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti