Ģimenes studija

Virtuves izaicinājumi, tuvojoties jaunajam mācību gadam

Ģimenes studija

Jaunā mācību gada gaidīšanas stress: vai to izjūt visi bērni

Pašvaldības bērnudārzu pieejamība jaunajā mācību gadā

Rindā uz pašvaldību bērnudārziem gaida 6900 bērnu; situāciju cer uzlabot ar pedagogu piesaistīšanu

Latvijā rindā uz vietu pašvaldību dārziņos šobrīd ir 6900 bērnu. Viens no būtiskiem rindu iemesliem – trūkst pirmsskolas pedagogu. Pedagogu skaitu cer palielināt ar gaidāmo algu palielināšanu, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības jautājumos Ināra Dundure.

Bēnudārzu pieejamību ietekmē dzimstība un iedzīvotāju mobilitāte, to visvairāk izjūt Pierīgas reģioni. Mazāk runā par rindām piecu un sešu gadu veciem bērniem, problemātika ir ar mazākiem bērniem. Ir pašvaldības, kurās nav rindu, tās ir attālākās, kur sarūk iedzīvotāju skaits, pauda Dundure.

Rīgā ir problēma ar kadru jautājumu pirmsskolās. Tagad, sākot no 29. augusta, katrā pirmsskolas iestādē būs viena rinda, jo bērni tagad mācās vienā programmā valsts valodā. 

Rīgas domes Izglītības departamenta Pirmsskolas nodaļas vadītāja Iveta Nagla skaidroja, ka rindas algoritms veidots pēc pieņemtajiem noteikumiem, kas atspoguļojas rindas modulī – deklarēšanās vieta, brāļu, māsu vieta rindā un citi parametri. Izejas pozīcija rindā ir reģistrēšanās laiks, pārējie noteikumi tiek pakārtoti. Pirmie rindā ir tie, kurus reģistrē obligātās izglītības vecumā un bērni ar ārkārtas komisijas lēmumiem.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

"Ir pašvaldības, kuras prioritāri izvērtē citus nosacījumus, bet algoritms uz rindām bērnudārzos ir līdzīgs. Visur ir elektroniskās rindas, tas noņem spriedzi par negodīgumu rindās," uzsvēra Dundure.

Rīgas 213. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Liene Jurgenberga skaidroja, ka bērns dārziņā sāk mācīties no datuma, kas ir noslēgts līgumā, nav pieļaujami, ka laikā, kad dārziņā vienlaicīgi sāk mācīties jauni bērni, bērnus grupā ņem pakāpeniski adaptācijas laikam, līdz ar to daži bērni dārziņā tiek tikai pēc kāda laika.

Ja tā notiek, jāvēršas pie iestādes vadītāja vai izglītības nodaļā, jautājumi ir risināmi, pauda Nagla.

Dundure uzsvēra, ka pedagogu trūkums bērnudārzos ir ļoti aktuāls jautājums. Ir lēmums par pedagogu atalgojuma palielināšanu, tas varētu situāciju uzlabot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti