De Facto

"Latvijas Dzelzceļš" no Osinovska nopircis 11 lokomotīves

De Facto

Latvijas ziņu aģentūras kontrolēs Igaunijas uzņēmēji

"Saskaņieši" atraduši savējiem vietas "Rīgas namu pārvaldniekā"

«Rīgas namu pārvaldnieks» nodarbinājis RD deputāti un domnieku sievas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

 

"Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) nodaļās, uz kurām krīt Valsts kontroles (VK) aizdomas par fiktīvu darbinieku noformēšanu, strādājuši arī vairāki ar "Saskaņu" cieši saistīti cilvēki, liecina LTV raidījuma "De facto" rīcībā esošā informācija.

Līdz ar VK interesi likvidē, iespējams, "Saskaņas" cilvēkiem paredzētas darba vietas

RNP informāciju par fiktīvi pieņemtiem darbiniekiem noliedz, savukārt uz jautājumiem, kas saistīti ar "saskaņiešu" tuvinieku algošanu, neatbild.

Veicot revīziju, VK radās aizdomas par to, ka RNP Attīstības projektu nodaļā un Uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļā, iespējams, fiktīvi noformējis darbā 13 cilvēkus.

Brīdī, kad VK šo lietu sāka pētīt, uzņēmums negaidīti likvidēja Attīstības projektu nodaļu - pamatojot to ar lietderības un ekonomiskiem apsvērumiem.

Šajās struktūrās strādājuši vairāki ar "Saskaņu" un tās deputātiem cieši saistīti cilvēki. Piemēram, Rīgas domes deputātes Svetlanas Savickas ("Saskaņa") deklarācijā redzams, ka viņa RNP pērn atlīdzībā saņēmusi 17 994 eiro.  Savicka uz "De facto" zvaniem neatbildēja.

Aizdomīgajās nodaļās pie darba tikušas arī divu "Saskaņas" deputātu sievas – Žanna Pankratova un Aleksandra Klementjeva, kā arī Rīgas mēra Nila Ušakova bijušā preses sekretāra Sandra Toča dēls Mārtiņš. Sandris Točs neilgu brīdi bija arī RNP komunikācijas speciālists.

Sandris Točs noliedz, ka būtu palīdzējis dēlam tikt pie vietas RNP un "De facto" saka: "Tā kā parasti nonāk darbā – uzraksta iesniegumu un tiek pieņemts". Viņš gan nezinot, vai jebkurš, kas uzraksta iesniegumu, var tikt pie šāda darba. "Viņš tajā brīdī nestudēja. Viņš aizgāja projām no politologiem, un viņam bija tāds brīvais gads. Bet tagad viņš ir iestājies LU dienas grupā, un  tagad viņš ir Juridiskajā fakultātē, kur mācās, un tur nav iespējams savienot ar darbu," saka Sandris Točs. Viņš gan neatsaucas uz aicinājumu palīdzēt sazināties ar viņa dēlu.

Izformētās nodaļas vadītājs: Ar vairumu nodaļā nodarbinātajiem man nebija saiknes

RNP Attīstības projektu nodaļu vadīja Agnis Kalnkaziņš, kurš pērn Saeimas vēlēšanās kandidēja no "Saskaņas" saraksta, bet šobrīd ir "Rīgas ūdens" valdes loceklis. Kalnkaziņš "De facto" apliecina, ka viņa vadītajā nodaļā strādājuši 16 cilvēki, bet tikai divi bijuši pakļauti viņam.

Ar pārējiem tiešas saiknes nav bijis. "De facto" Kalnkaziņam nosauca jau pieminētos uzvārdus, un amatpersona atbildēja: "Jā, tie visi nodaļā bija, bet viņi bija pa tiešo pakļauti vadībai, tā kā es tur nevaru neko komentēt." Uz jautājumu, vai Kalnkaziņš kā nodaļas vadītājs varēja šiem cilvēkiem dot darba uzdevumus, viņš atbild: "Viņiem jau darba uzdevumi tika doti, tā kā es nezinu tieši konkrēti tos viņu darbus.  Jo tie bija tieši vadībai pakļauti cilvēki."

Desmit darbinieki Valsts kontroles uzmanību piesaistījuši ar to, ka viņiem, lai arī prasītas datorprasmes, nav iedoti lietošanā ne datori, ne cits aprīkojums kā pārējiem darbiniekiem. Vēl pie tam astoņiem darbiniekiem uzņēmuma e-pasti izveidoti, krietni pirms viņi sākuši strādāt "Rīgas namu pārvaldniekā".

VK radušās bažas, ka e-pastu konti varētu būt izveidoti jau uz esošiem, bet neaktīviem kontiem, zinot, ka ieradušies revidenti.

Kalnkaziņš uz jautājumu, vai un kā iespējams, ka viņa vadītajā nodaļā bijuši fiktīvi darbinieki, atbild: "Tas jums jājautā vadībai". Un, vaicāts par politisko ielikteņu iespējamību, Kalnkaziņš saka: "Es interesējos par savu darbu, un es neinteresējos par to, kas uz mani neattiecas. Ja kaut kas uz mani neattiecas, par to es neinteresējos."

Ar "Saskaņu" saistītiem cilvēkiem dāsni pabalsti

Ziņojums vienlaikus atklāj, ka rīdzinieki, maksājot par dzīvokļu pārvaldīšanu, seguši arī nepamatotu pabalstu izmaksu. Piemēram, vēl pirms pārbaudes laika beigām atlaižot  divus darbiniekus, RNP viņiem izmaksāja kompensāciju trīs algu apmērā – vienam gandrīz četrus tūkstošus (3891) eiro, bet otram – septiņarpus tūkstoš eiro (7500 eur). Parasti darbavietās šādos gadījumos pabalstus nemaksā.

Savādā kārtā 2703 eiro pabalsts sakarā ar darba attiecību pārtraukšanu izmaksāts arī mēra Nila Ušakova  padomnieka Ērika Teilāna znotam Jevgeņijam Korolam (iepriekš - Vasjkinam). Tas notika laikā, kad viņš no uzņēmuma  darbinieka kļuva par valdes locekli.

RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis uz "De facto" jautājumiem neatbildēja.  

Ar atklātajiem faktiem VK vērsusies prokuratūrā. Šobrīd notiek iesniegumā minēto faktu pārbaude, lai izlemtu par nepieciešamību uzsākt kriminālprocesu.

Ziņots, ka ar daudziem pārmetumiem RNP ceturtdien, 20. augustā, klajā nāca Valsts kontrole (VK). Tā norādīja uz nesaprotamu un nepamatotu pakalpojuma samaksas noteikšanas formulu un principiem, neskaidru uzņēmuma izdevumu sarakstu, atalgojuma maksāšanu, iespējams, fiktīvām personām un cilvēkiem, kas darbus RNP nekad nav darījuši vai darījuši mazākā apmērā, nepamatoti augstiem pabalstiem gadījumā, ja RNP un darbinieks pārtrauc darba attiecības, kā arī norādīja uz citām nepilnībām RNP darbā. RNP gan uzreiz nāca klajā ar pretargumentiem, noliedzot VK sacīto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti