Panorāma

Uzbrukumā Odesā cietusi pilsētas lielākā katedrāle

Panorāma

Panorāma

Notverts no Centrālcietuma aizbēgušais noziedznieks

Notverts no Rīgas Centrālcietuma izbēgušais noziedznieks; aizturēšanas laikā nav pretojies

Svētdien, 23. jūlijā, aptuveni četru stundu laikā Rīgā notverts no Rīgas Centrālcietuma aizbēgušais 1993. gadā dzimušais Māris Kovaļovs, kurš atradās ieslodzījumā par slepkavības mēģinājumu, apstiprināja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts"). Savukārt Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins pavēstīja, ka aizturēšanas laikā Kovaļovs nav pretojies.

Kovaļovs no cietuma aizbēga ap pulksten 13.45. 

Valsts policijā tika uzsākti plaši personas meklēšanas pasākumi un izsludināta operācija "Slazdi" visā valstī, kuru laikā tika ierobežotas citu personu ikdienas gaitas, kā arī pārmeklēti transportlīdzekļi un veiktas citas darbības personas meklēšanai.

Izbēgušais cietumnieks notverts ar "Slazdu" palīdzību, pavēstīja Kučinskis.

Kovaļovs atrasts kādā namā Sīmaņa ielā, Sarkandaugavas rajonā Rīgā. Tā bijusi adrese, kuru policija zinājusi, kur viņu varētu potenciāli meklēt. 

Kovaļovs tiks nogādāts atpakaļ cietumā, norādīja ministrs.

"Šoreiz ļoti labi nostrādāts, man šķiet," piebilda Kučinskis, apliecinot, ka gaida paskaidrojumus no atbildīgajām iestādēm par to, kā noziedznieks varēja izbēgt. Pašlaik sīkāki bēgšanas apstākļi nav zināmi. 

Savukārt Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins Latvijas Radio pavēstīja, ka 

aizturēšanas laikā Kovaļovs nepretojās, viņam tika izsaukta medicīniskā palīdzība, jo bēgot bija savainojies.

Grišins norādīja, ka izbēgušais cietumnieks notverts, aktīvi sadarbojoties Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbiniekiem, Rīgas pašvaldības policijai. Arī mediji ļoti ātri izplatījuši nepieciešamo informāciju, lai lūgtu sabiedrības palīdzību.

Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

"Cilvēki zvanīja, diezgan aktīvi zvanīja. Viss šo pasākumu kopums un sadarbība vainagojās ar rezultātu, ka mēs īsi pēc pulksten 18 viņu aizturējām Rīgā, Sarkandaugavas rajonā," sacīja Grišins.

Policija pieļāvusi iespējamību, ka izbēgušais varētu censties ātri pamest Latviju, tādēļ trauksme "Slazdi" tika izsludināta arī ārpus Rīgas reģiona. "Pārbaudīja autotransportu, cilvēkus, sadarbojāmies ar Valsts robežsardzi, un informācija par meklējamo tika ievietota arī Šengenas informācijas sistēmā," norādīja Grišins. 

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) iepriekš informēja, ka bēgšanu konstatējusi ieslodzījuma vietas apsardze, kas nekavējoties par to ziņojusi atbildīgajiem dienestiem.

Par bēgšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess. Ieslodzījuma vietu pārvaldē sāks arī dienesta pārbaudi, kurā vērtēs notikušā apstākļus un amatpersonu rīcību.

Kučinskis neilgi pirms noziedznieka notveršanas intervijā Latvijas Televīzijai apliecināja, ka bija paplašināta Kovaļova meklēšana gan Latvijas mērogā, gan iesaistītas kaimiņvalstis – Lietuva un Igaunija, kur arī tika pastiprinātas autotransporta pārbaudes. 

Noziedznieka meklēšanas laikā Rīgas ielās tika apturētas un pārbaudītas automašīnas. Automašīnu pārbaudes notika arī dažādos Latvijas reģionos, pārsvarā pārbaudot tos transportlīdzekļus, kuri dodas prom no Rīgas. Šī iemesla dēļ daudzviet jūtami kavējās satiksme un bija izveidojušies ievērojami sastrēgumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti