Rīta Panorāma

Latvijai – trīs "bronzas" starptautiskajā matemātikas olimpiādē

Rīta Panorāma

Projekts "Mācītspēks" piesaista jaunus skolotājus

Telefonintervija ar Liepājas mēru Gunāru Ansiņu

Liepājā sabrūk attīrīšanas iekārtu rezervuāra siena; jūrā ieplūst neattīrīti notekūdeņi

Svētdienas pievakarē sabrūkot Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra sienai, daļa no attīrīšanas ūdeņiem ietek jūrā, liecina pašvaldības paziņojums. Valsts vides dienestā informēja, ka avārijas rezultātā vidē ieplūduši aptuveni 1250 kubikmetru neattīrītu notekūdeņu.

Notikuma vietā strādā Valsts vides dienesta (VVD) speciālisti, lai kopā ar citiem ekspertiem apzinātu situāciju un iespējamos vides piesārņojuma draudus. Tāpat tiek strādāts pie iespējamiem risinājumiem operatīvai situācijas novēršanai. 

"Šobrīd tiek apsekota Liepājas ūdens teritorija – notekūdeņu pieņemšanas kamera, kur tiek attīrīti sērūdeņi, kas sastāv no diviem kanāliem, no kuriem viens ir bojāts – sagruvusi siena, otrs kanāls ir funkcionējošs, tā darbība tiks atjaunota diennakts laikā. Inspektori veic teritorijas apsekošanu un filmēšanu ar dronu jūrā," pavēstīja VVD reģionālās vides pārvades direktore Evita Šestakova.

Par situāciju Liepājā ir informēta arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas ir aktīvā saziņā ar VVD un Liepājas pašvaldības vadību.  

Notikuma vietā jau ieradušies būveksperti, un operatīvi tiek meklēti tehniskie risinājumi iespējami ātrai konstrukciju atjaunošanai.  

Cilvēku veselībai draudu nav,

tomēr paaugstināto vides piesārņojuma risku dēļ jūras piekrastē pašvaldība aicina tuvāko dienu laikā izvairīties no peldēšanās Dienvidkurzemes novada Medzes pagasta un Liepājas pludmalēs.

Lai samazinātu notekūdeņu iekārtās nonākušo ūdens daudzumu, pašvaldība arī aicina iedzīvotājus pārskatīt ikdienas paradumus un tuvāko dienu laikā samazināt ūdens patēriņu.

Dienesti ir uzsākuši ūdens paraugu monitoringu, lai sekotu līdzi ūdens kvalitātei. Pašvaldība norāda, ka šobrīd ir grūti prognozēt darbu ilgumu un ietekmi uz vidi, bet pašvaldības speciālisti un atbildīgās institūcijas strādā un monitorē aktuālo situāciju.

Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi oficiālajiem paziņojumiem. 

Saistībā ar šo notikumu svētdienas vakarā sasaukta Liepājas un Dienvidkurzemes Civilās aizsardzības komisija, kurā uzklausīts SIA "Liepājas ūdens" ziņojums par aktuālo situāciju, jau veiktajiem soļiem un turpmākajām darbībām.

Liepājas mērs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pirmdienas rītā sacīja, ka situācija pilsētā joprojām ir nopietna. "Liepājas ūdens" tehniskie darbinieki kopā ar būvekspertiem šodien nāks ar priekšlikumu, kā pēc iespējas ātrāk salabot pirmsattīrīšanas rezervuāra sienu.

"Pašreiz mums ir plāns un mēs zinām, ko darīt," teica Ansiņš.  

Plašāka informācija par situāciju tiks sniegta preses konferencē plkst. 11.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti