Rosina ieviest sociālā mentora pakalpojumu no apreibinošām vielām atkarīgiem jauniešiem

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) rosina ieviest sociālā mentora pakalpojumu bērniem, kuri ir atkarīgi no apreibinošām vielām, šāds priekšlikums izteikts Bērnu lietu sadarbības padomes sēdē.

LM informēja, ka mentors būtu atbalsts bērniem, kuri ir atkarīgi no apreibinošām vielām, pēc tam kad viņi ir saņēmuši nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu stacionārā. Mentors strādātu ar bērna pašregulācijas spēju un prasmju stiprināšanu, kā arī veicinātu patstāvību un pašaprūpi, jo bērnam bieži trūkst motivācijas pašam turpināt apmeklēt narkologu, atkarību speciālistu un piedāvātos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un programmas.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība) uzskata, ka sociālā mentora pakalpojuma ieviešana bērniem, kuri ir atkarīgi no apreibinošām vielām, noteikti nodrošinātu efektīvāku iesaistīto personu sadarbību ārstēšanas un rehabilitācijas procesā. Mentors arī pārstāvētu bērna intereses sarunās ar bērna situācijas risināšanā iesaistītajām institūcijām.

Bērnu lietu sadarbības padomē izskatīti arī priekšlikumi atbalsta sniegšanai bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Padomē nolemts, ka priekšlikumi papildināmi ar atbalstu izglītības jomā.

Bērnu lietu sadarbības padome izskatīja arī Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Ieslodzījumu lietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta un Bērnu aizsardzības centra kopēji sagatavoto pārskatu par nepilngadīgo noziedzības stāvokli un noziedzīgos nodarījumos cietušajiem bērniem 2023. gadā.

Padomē nolemts, ka iesaistītajām ministrijām uz 2025. gada budžeta procesu ir jāsagatavo priekšlikumi nepieciešamajam valsts finansējumam minētajiem sociālā mentora pakalpojumam un atbalsta paplašināšanai bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti