Režisoru Cipstu apsūdz par iespējamu seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu meiteni

Prokuratūra režisoram Uldim Cipstam cēlusi apsūdzību par iespējamu seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu meiteni, noskaidroja aģentūra LETA.

Portāls "delfi.lv" vēsta, ka apsūdzības saistītas ar notikumiem 2023. gada jūnijā Cipsta mājā Mežaparkā, kur svinēta seriāla "No naida līdz mīlestībai" puses nofilmēšana. Šajās svinībās piedalījusies tolaik vēl 17 gadus veca meitene, kura filmēšanas procesā bijusi palīdze kādai seriāla asistentei mākslas departamentā, taču likumisku darba attiecību jaunietei nebija.

Ballītē bijis arī alkohols, ko, kā norādījis Cipsts, lietojusi arī meitene. Neilgi pēc svinībām meitene apgalvoja, ka Cipsts viņai uzmācies, bet režisors vēstījumā "Facebook" pauda, ka tiek nepatiesi apsūdzēts.

Pērn policija saistībā ar publiski izskanējušajām ziņām sāka kriminālprocesu, lai izmeklētu lietas apstākļus. Aprīlī policija izmeklēšanu noslēdza un lietu nodeva prokuratūrai.

Prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecināja, ka 15. aprīlī pieņemts lēmums par personas saukšanu pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo.

Patlaban prokuratūra turpina pirmstiesas izmeklēšanu un apsūdzības apstākļus nekomentēja.

"delfi.lv" vēsta, ka režisors ar ģimeni pametis Latviju un pārcēlies uz Spāniju. Prokuratūrā aģentūrai LETA apliecināja, ka vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis netuvoties noteiktai personai, bet izceļot no valsts nav liegts.

Prokuratūrā arī apliecināja, ka viņš ar prokuratūru sadarbojas un lieta tiks nosūtīta uz tiesu, bet patlaban nevarot prognozēt, cik ātrā laikā.

Pēc tam, kad 2023. gadā policija sāka kriminālprocesu, lai izmeklētu notikušā apstākļus, seriāla režiju pārņēma Intars Rešetins. "Tet" un "Helio Media" ar režisoru Cipstu sadarbību pārtrauca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti