Dienas ziņas

Debatē Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidāti

Dienas ziņas

Rīgā atklāj biokurināmā katlumāju

Ogrē 20 daudzdzīvokļu namu pagrabus pielāgo patvertnēm

Ogrē 20 daudzdzīvokļu namu pagrabus pielāgo patvertnēm

Civilās aizsardzības plāns nosaka, ka līdz nākamā gada sākumam pašvaldībām jāveic patvertņu un tām pielāgoto būvju saraksta izveidošana un uzturēšana. Ogres novadā arī vietējie iedzīvotāji tiek mudināti sakārtot savus pagrabus, lai pielāgotu tos patvertņu vajadzībām. Šim aicinājumam atsaucās 20 daudzdzīvokļu nami.

Ogres novada pašvaldība pavasara talkā organizēja pagrabu tīrīšanas talku, kur daļa daudzdzīvokļu namu pagrabu vai līdzvērtīgas telpas tika attīrītas un sakārtotas, lai atbilstu patvertņu funkciju nodrošināšanai.

"Mēs ieejam pagrabā, un tad šī būtu tāda telpa, kas pēc savas definīcijas atbilst patvertnēm. Tā iekļūšana tur arī ir pietiekoši sarežģīta, bet, re, mēs arī novietojām ugunsdzēsības aparātu. Šeit ir arī aptieciņa, šeit arī ūdens. Pirmajam, teiksim tā, apdraudējuma brīdim," stāstīja SIA "Ogres namsaimnieks" vadītājs Kaspars Grīnbergs.

Šajā Ores daudzīvokļu namā ir 36 dzīvokļi, kur mīt aptuveni 90 cilvēki. Ēkas pagrabs spētu nodrošināt patvērumu visiem.

"Šeit ir visa pārējā telpa, kur arī paredzēts izmitināt cilvēkus nepieciešamības gadījumā. Šī ir vieta, kur tehniskie koridori, kā redziet, ir iztīrīti. Un tas, ko mēs vēl tīrījām papildus tai telpai, ir privātie pagrabiņi, kas ir katram dzīvokļu īpašniekam," stāstīja Grīnbergs.

Nama vecākais pārzinis Aivars Balodis atzina, ka bažas par draudiem ir lielas, tādēļ bez ierunām piedalījies talkā. Darba esot bijis daudz. "Tomēr laiks ir pagājis, jau 30 gadi mājai, nekas nav tāds sevišķs darīts. No ārpuses jau viss ir darīts, no iekšpuses, pagrabā nekas tāds sevišķs nebija darīts," norādīja ogrēnietis.

Ogrē ir aptuveni 190 daudzdzīvokļu māju, kurās varētu ierīkot patvertnes. Tomēr to varētu būt par maz, jo Ogres novadā mīt 61 tūkstotis iedzīvotāju.

"Šajā mēnesī tiks apstiprināta arī civilās aizsardzības plāna militārā sadaļa domes sēdē maija noslēgumā. Tas, protams, nav izklāstāms, taču ir gatavi scenāriji šim plānam," pastāstīja Ogres novada domes Komunikācijas nodaļas vadītājs Patriks Grīva.

Tomēr, līdzīgi kā daudzos citos novados, arī Ogrē, ja ārkārtas situācija būtu tagad, vairumam iedzīvotāju piemērotu patvertņu nebūtu. Ogrē uzskata, ka atrisinājums nav vienā lielā patvertnē.

"Jebkurš apdraudējums no kaimiņvalsts Krievijas var atlidot 5–6 minūšu laikā. Līdz ar to [neder] tas kādreizējais risinājums, ko pagājušajā gadsimta 50. gados, piemēram, Padomju Savienībā tika veidots lielās bumbu patvertnes. Mūsdienu tehnoloģiskajā pasaulē tam nav nozīmes, jo neviens nepaspēs aiziet līdz vienai lielai kontrolētai patvertnei," sacīja Grīva.

Tuvākajā laikā vietvara aicinās daudzdzīvokļu namu īpašniekus iztīrīt un iekārtot pagrabus kā patvertnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti