Iepazinās internetā un nogalināja – par sievietes slepkavību Brasā lūdz apsūdzēt vīrieti

Šā gada janvārī Rīgā, Brasas apkaimē, tika nogalināta un aplaupīta sieviete, kura ar iespējamo ļaundari bija iepazinusies interneta vidē, un tā bija viņu pirmā tikšanās. Policija nākamajā dienā pēc nozieguma aizturēja aizdomās turēto vīrieti, un 17. maijā pabeidza izmeklēšanu, lietu nododot prokuratūrai.

Valsts policija informēja, ka šā gada 20. janvārī tika saņemta informācija par 1972. gadā dzimušas sievietes bezvēsts pazušanu. Likumsargi nekavējoties uzsāka meklēšanu un nonāca uz pēdām 1982. gadā dzimušajam vīrietim, ar kuru pazudusī bija tikusies pazušanas dienā. Policisti noskaidroja šī vīrieša atrašanās vietu un ieguva informāciju par to, ka, iespējams, viņš varētu būt izdarījis pret pazudušo sievieti noziegumu. Vīrietis aizturēts nākamajā dienā.

Izmeklēšanā iegūta informācija, ka pazudusī sieviete bija sarunājusi tikties ar aizdomās turēto vīrieti. Iepriekš viņi bija iepazinušies interneta vidē.

Satiekoties nomaļā vietā, netālu no Brasas dzelzceļa stacijas, vīrietis minēto sievieti sadūris ar nazi,

pēc tam nolaupījis viņas somu ar personīgajām mantām. Diemžēl sieviete gājusi bojā. Pēc laika policijas darbinieki atrada arī mirušās sievietes ķermeni.

Aizdomās turētais jau iepriekš ir sodīts par laupīšanām un izvarošanām.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizdomās turētajam tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Šā gada 17. maijā Valsts policijas nosūtīja kriminālprocesu Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 1982. gadā dzimušo vīrieti.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti