Dienas ziņas

Nedzirdīga jaunieša mamma mudina vecākus nepadoties

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Ielūdz Kristers – dārza svētki īpašiem cilvēkiem

Ielūdz Kristers! Svētkos Viesturdārzā satiekas «mūžīgie bērni»

Ielūdz Kristers! Ar šādu devīzi ceturtdien, 23. maijā, Rīgā, Viesturdārzā, tikās "mūžīgie bērni" jeb cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem. Šie dārza svētki, kurus rīko sociālā uzņēmēja un Kristera mamma Ieva Rosne, jau kļuvuši par tradīciju. Tāpat jau tradicionāli šī kopā sanākšana noslēdzas ar grupas "Dzelzs vilks" enerģisko koncertu.

Kamēr grupa "Dzelzs vilks" vēl tikai mēģina, kā skanēs vēlāk koncertā, sanākušajiem svētku apmeklētājiem jau par visu ir milzu prieks. Daudziem šī ir mīļākā grupa un tikšanās – viens no gada lielākajiem notikumiem.

Grupas solists Juris Kaukulis atzina – pasaulē svarīgākā ir cilvēcība: "Ļoti svarīgi, ka cilvēki tiek ievēroti un iekļauti. Daži ir ļoti lieli fani! Mūsu komunikācija tāpēc nav sliktāka, tā cilvēcība ir pati svarīgākā pasaulē."

Jaunieši ar lielu prieku iesaistījās piedāvātajās radošajās aktivitātēs.

Svētkus rīkoja Ieva Rosne, Kristera mamma. Viņa ļoti vēlētos, lai arī Kristeram pēc skolas beigšanas būtu sakārtota dzīve – darbs, ko viņš var darīt. Aktīva ikdiena.

"Viņš ir mans iedvesmas avots. Dzīvojot ar viņu ikdienā kopā, es arī jūtu, cik ļoti viņam pietrūkst prieka un to pasākumu, kur viņš var būt daļa no pasākuma," stāstīja Ieva. "Tas, kas tiek piedāvāts... Nepietiek. Mēs, vecāki, vienmēr esam lūdzēja lomā. Un visu laiku ir jāiet un jācīnās. Un jāpierāda. Birokrātiskā nasta ir ārkārtīgi smaga."

Daudzi šo svētku apmeklētāji ikdienu pavada dienas centros vai ģimenē, jo garīga rakstura traucējumu dēļ viņi ir kā mūžīgie bērni. Toties no viņiem var mācīties bezgala patieso spēju priecāties un būt patiesiem ik mirkli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti