Aizdomās par nelikumīgu Gulbenes novada naudas iztērēšanu skolas pārbūvei lūdz apsūdzēt 5 personas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis prokuratūrai kriminālprocesu, kurā ieguva pierādījumus tam, ka Gulbenes novada pašvaldības amatpersona un četras fiziskas personas apstiprināja dokumentāciju par faktiski neizpildītiem būvdarbiem Gulbenes novada pašvaldības bijušās izglītības iestādes pārbūves procesā, kā rezultātā pašvaldībai, iespējams, radīts vairāk nekā 16 tūkstošu eiro mantiskais zaudējums, informēja KNAB.

KNAB iegūtie pierādījumi liecina, ka būvuzņēmējs pēc Gulbenes novada pašvaldības amatpersonas lūguma sagatavoja Gulbenē esošās bijušās Bērzu pamatskolas pārbūves darbu izpildes aktu, kurā iekļāva darbus, kas nebija izpildīti. Starp neizpildītajiem darbiem bija iekļauta pārseguma siltināšana un atsevišķu konstrukciju, tostarp iekšdurvju, montāža.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka būvdarbu vadītājs un divi būvuzraugi, apzinoties amatpersonas iniciēto prettiesisko darbību sekas, apstiprināja šo dokumentāciju. Savukārt dokumentācijas saskaņošanas noslēguma fāzē pašvaldības amatpersona viltoto darbu izpildes aktu parakstīja. 

Šo nelikumīgo darbību rezultātā pašvaldība apmaksāja kopsummā 16 474,35 eiro par faktiski neizpildītiem darbiem.  

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret valsts amatpersonu par bezdarbību un būvuzņēmēju par krāpšanu. Savukārt pret būvdarbu vadītāju un abiem būvuzraugiem – par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. 

Atbildība par šādiem noziedzīgajiem nodarījumiem paredzēta Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā, 177. panta pirmajā daļā un 275. panta otrajā daļā. 

KNAB, 22. maijā nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdza pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par šī gada 12. janvārī uzsāktā kriminālprocesa turpmāko virzību.

KNAB vērsa uzmanību, ka kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti