Krievijas pilsoņiem reģistrēšanās valsts valodas prasmes pārbaudei atsāksies 1. jūnijā

Tie Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi, kuri nebija reģistrējušies valsts valodas pārbaudei līdz šī gada 24. martam, to varēs izdarīt no 1. jūnija līdz 30. jūnijam. Šīs personas valsts valodas pārbaudi varēs kārtot laikā no šī gada 1. jūlija līdz 13. augustam. To paredz otrdien, 23. maijā, valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudēm, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Nepieciešamības gadījumā atkārtotai pārbaudei Krievijas pilsoņiem būs jāreģistrējas no 1. augusta līdz 31. augustam un atkārtoti pārbaudi jākārto no 4. septembra līdz 30. novembrim, norādīja centrā.

Lai atvieglotu iesniegumu par reģistrēšanos pārbaudei iesniegšanu, turpmāk tiks nodrošināta reģistrēšanās pārbaudei tikai pa pastu (uz adresi Vaļnu iela 2, Rīga, LV-1050, Valsts izglītības satura centrs, 711. kabinets), vai elektroniski ( uz e-pastu [email protected]), ja iesniegumu var parakstīt ar drošu elektronisko parakstu. Iesnieguma veidlapa par reģistrēšanos valsts valodas prasmes pārbaudei ir pieejama  VISC mājaslapā šeit.

VISC norādīja, ka laika posmā no 11. aprīļa līdz 7. maijam valsts valodas prasmes pārbaudi kārtojuši 4995 Krievijas pilsoņi. Šobrīd no visiem pretendentiem valsts valodas prasmes pārbaudi ar pirmo reizi izdevies nokārtot vidēji 49% kārtotāju, savukārt 51% personu pārbaude būs jākārto atkārtoti, jo nav izdevies iegūt nepieciešamo punktu skaitu kādā no pārbaudījuma daļām.

 

Valsts valodas prasmes pārbaudījums sastāv no četrām daļām – klausīšanās, lasīšanas, rakstīšanas un runāšanas daļas.

Pārbaude ir sekmīgi nokārtota, ja personas valsts valodas prasmes vērtējums katrā prasmē (klausīšanās prasmē, lasītprasmē, rakstītprasmē un runātprasmē) nav mazāks par 60% no maksimālā punktu skaita, norādīja VISC.

KONTEKSTS:

Imigrācijas likuma grozījumu dēļ tiem cilvēkiem, kas iepriekš bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, bet pieņēmuši Krievijas pilsonību, prasība pēc valsts valodas zināšanām sarunvalodas līmenī ir obligāta. Saeima nolēma ļaut Krievijas pilsoņiem, kam ar pirmo reizi neizdotos nokārtot valsts valodas pārbaudi, to atkārtoti kārtot līdz novembra beigām, attiecīgi tikmēr saglabājot uzturēšanās atļauju un pagarinot dokumentu iesniegšanu līdz pat gada beigām.

Par latviešu valodas pārbaudes nenokārtošanu Krievijas pilsoņus draud izraidīt no 2. decembra.

Tikmēr Satversmes tiesā ierosinātas jau četras lietas par jaunajām Imigrācijas likuma prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti