Rīta Panorāma

Bosnijā darbu turpina "viena bērna skola"

Rīta Panorāma

Jūrmalas muzejā Lijas Rages "Grafiti" un Pētera Jansena izstāde "Gaismas klusumā"

Intervija ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču

Rinkēvičs: EP vēlēšanās politiķi mēdz solīt lietas ārpus Eiroparlamenta kompetences

Priekšvēlēšanu kampaņās pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām politiķi mēdz grēkot, solot tādas lietas, kas nemaz nav EP kompetencē, tostarp attiecībā uz pensijām un ceļiem, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Prezidents EP priekšvēlēšanu kampaņās novērojis solījumu neatbilstību Eiropas Parlamenta reāli izdarāmajiem darbiem: "Mūsu politiķi jau arī grēko – viņi mēģina stāstīt, ka ievēlot [viņus] Eiropas Parlamentā, tiks atrisinātas ceļu problēmas. Jā, saistībā ar Eiropas budžetu tur ir zināma ietekme. Bet ir daudzas lietas, ko viņi sola risināt Eiropas Parlamentā, kas uz Eiropas Parlamenta kompetenci neattiecas.

Vienreiz samelojas, otrreiz samelojas, trešo reizi cilvēki vienkārši saka: kāpēc mums iet balsot, mēs īsti neredzam jēgu, jo jūs jau neesat pildījuši savu solīto."

Tāpēc Rinkēvičs aicina politiķus EP vēlēšanu kampaņās nepārspīlēt un skaidrot vēlētājiem, ko var un ko nevar izdarīt Eiropas Parlamentā.

Tikmēr balsstiesīgos prezidents mudina "atrast tās dažas minūtes 8. jūnijā, aiziet un nobalsot", jo tas ir būtiski mūsu valstij un Eiropai ekonomikas attīstībai un drošībai.

Vienlaikus viņš aicināja būt kritiskiem: "Pensijas Eiropas Parlaments neceļ Latvijā, jā, tur var runāt par kopīgo sociālo politiku. Ceļu no viena novada centra uz otru tomēr asfaltēs Latvijas valdība vai pašvaldība."

Rinkēvičs gan norādīja uz vairākām lietām, kas tomēr ir EP deputātu rokās. Tās ir sankcijas, drošības stiprināšana, diskusijas par nākamo budžeta satvaru.

KONTEKSTS: 

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9. jūnijam.

Nākamā Eiropas Parlamenta sastāvā Latvijai būs deviņas deputātu vietas pašreizējo astoņu vietā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti