Daugavpilī plāno Vienības tilta kapitālo remontu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Daugavpils pašvaldība šobrīd aktīvi gatavojas Vienības tilta kapitālajam remontam. Jau ir izsniegta tilta remontdarbu būvatļauja un veiktas provizoriskās remontdarbu izmaksas. Tilta kapitālais remonts nav veikts jau vairākus gadu desmitus. Galvassāpes pašvaldībā rada tas, ka tilts ir vienīgā iespēja nokļūt otrpus Daugavas, jo tuvākais tilts pāri upei ir Augšdaugavas novada Sventē, 15 kilometru attālumā no Daugavpils.

Daugavpilī plāno Vienības tilta kapitālo remontu
00:00 / 04:02
Lejuplādēt

Gandrīz 90 gadus vecais Vienības tilts Daugavpilī Otrā pasaules kara laikā tika sagrauts, 60. gadu sākumā rekonstruēts un pārbūvēts. Kopš 80. gadu beigām  Vienības tiltam nopietns remonts nav veikts un ir pienācis pēdējais laiks to uzsākt, Latvijas Radio stāstīja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks  Valērijs Kononovs (ievēlēts no "Saskaņas").

"Vienības tilta kapitālais remonts nav veikts jau vismaz 30 gadus. Ir speciālistu atzinumi, ka tas neatrodas labā tehniskā stāvokli. Pēc kāda laika, ja neveikt pasākumus, var būt apgrūtināta pārvietošanās pa to. Ir izstrādāts tehniskais projekts kapitālajiem būvdarbiem,

plānosim nākamā gada budžetā daļu jau finansēt vai no ceļu fonda, vai no citiem finanšu līdzekļiem. Provizoriskās izmaksas varētu ap 4 miljoniem eiro,"

sacīja Kononovs.

Tikai ar pašvaldības līdzekļiem tilta kapitālo remontu veikt nav iespējams, tāpēc dome cer uz valsts atbalstu.

"Mēs esam rezervējuši ceļu fondu, bet izmantot visu šo fondu tikai viena tilta remontam un divus gadus neveikt ielu uzturēšanu pilsētā nav lietderīgi. Tāpēc ir dots uzdevums domes izpildinstitūcijām gan Satiksmes ministrijā, gan VARAM [Vides un reģionālās attīstības ministrijā] meklēt kādas citas papildu finansējuma iespējas. Mēs noteikti to izmantosim," pauda Kononovs.

"Šis tilts ir autoceļa A13 maršrutā, tad tas tiek kvalificēts kā tranzītielas posms. Atbilstoši MK noteikumiem, pašvaldības var iesniegt savus iesniegumus par līdzfinansējuma piešķiršanu no valsts budžeta šādu tranzītielu posmu remontam," skaidroja Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Tiesa, pat kopējie līdzekļi, kas šogad pieejami Latvijas tiltu remontiem, nespēs segt Daugavpils Vienības tilta kapitālos remontdarbus. 

"Šajā gadā šim nolūkam ir atvēlēti 3 miljoni eiro. Līdzfinansējums ir 50 procentu apmērā no pašvaldības iesniegtā. Pašvaldības savstarpēji tad sacenšas jeb konkurē ar šī tranzītielas posma nozīmi. Tām jāskaita intensitāte vispārējā un kravas transporta intensitāte, tas tiek salīdzināts. Finansējums tiek piešķirts tam, kam intensitāte ir lielāka. Tranzītam tiek vairāk izmantots," skaidroja Vectirāns.

Vienības tiltam ik pa laikam tiek veikti dažādi nelieli remontdarbi, tas ir stratēģiski svarīgs pilsētai un ar lielu satiksmes kustību, skaidroja Pudāns:

"Tas ir pilsētas teritorijā vienīgais tilts pāri Daugavai. Tam ir ļoti liela nozīme, un ļoti liela kustības intensitāte ir uz šī tilta."

Šie kritēriji raisa jautājumu virkni – kā organizēt satiksmi tilta remontdarbu laikā. Visticamāk, tilta remontdarbu laikā ar neērtībām satiksmē būs jārēķinās, jau šobrīd apzinās daugavpilieši, bet izprot tilta remontdarbu svarīgumu.

"Tie ir tilti, nedod, Dievs, kaut kas notiks!"

"Apkope tiltam – pamatiem, gan pārklājumam, gan segumam ir jābūt."

"Ja slēgs tiltu, tad Daugavpilī vajag otru tiltu!"

Ideja par otra tilta nepieciešamību Daugavpilī virmo jau daudzus gadus, un šī doma nav atmesta joprojām. Tomēr šobrīd  primārāk un arī ātrāk būs veikt vienīgā tilta pār Daugavu kapitālos remontdarbus, kas uzlabos arī tilta vizuālo tēlu.

Pēc pašvaldības aplēsēm, Daugavpils Vienības tilta kapitālais remonts varētu sākties jau nākamajā vai aiznākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti