Dienas ziņas

Rīgā norisināsies Ukrainas atbalsta pasākumi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Turpinās tiesvedība par Ukrainas pilsoņa piekaušanu

Tiesvedībā par Ukrainas pilsoņa piekaušanu atkārtoti veiks ekspertīzes

Apritot diviem gadiem pēc Krievijas visaptverošā iebrukuma Ukrainā, turpat divi gadi pagājuši arī kopš brīža, kad Liepājā tika ierosināts kriminālprocess par kāda Ukrainas pilsoņa piekaušanu darba vietā. Lietu jau ilgstoši izskata tiesa, kas šonedēļ secināja, ka cietušā veselības stāvokļa tiesu medicīniskās ekspertīzes jāveic atkārtoti. 

Kurzemes rajona tiesā šonedēļ notika jau septītā tiesas sēde lietā pret Robertu Stahanovu, kurš, iespējams, nacionālā naida dēļ darbavietā – uzņēmumā "Arta-F" – uzbruka Ukrainas pilsonim Serhijam Fedosovam. Šajā reizē uzklausīti eksperti, kuru pārziņā iepriekš bija cietušā veselības stāvokļa analīze. Sēdes laikā tika konstatēts, ka vairāku dokumentu iztrūkuma dēļ tā varētu būt bijusi nepilnīga un neobjektīva.

"Kad šīs ekspertīzes tika veiktas iepriekš, šādas dokumentācijas ekspertu rīcībā nebija. Šodien eksperti uz to pamatoti norādīja, arī labticīgi norādīja uz iespējamām kļūdām, kas varētu tikt pieļautas, sastādot atzinumu, uz neprecizitātēm," sacīja cietušā advokāts Edgars Rusanovs.

Ņemot vērā šos apstākļus, tiesa nolēma nozīmēt atkārtotu 63 gadus vecā Fedosova veselības stāvokļa tiesu medicīnisko ekspertīzi, uzdodot to veikt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centram.

Cietušais pēc uzbrukuma aizpērn aprīlī kļuvis par invalīdu un lūdz tiesai piedzīt no apsūdzētā naudas kompensāciju 4400 eiro apmērā.

"Viņš ar kreiso roku iesita man pa seju, notriecot uz grīdas brilles un cepuri, tad saķēra aiz apkakles un kliedza: "Parādi tetovējumus! Ak, tu banderovieti!" Un sāka mani sist ar to stieni. Es iespēju robežās centos aizsargāties, liekot roku priekšā galvai, lai sitieni nesasniegtu to, taču vienreiz viņam izdevās trāpīt arī pa pakausi un pārsist to," notikumus iepriekš atstāstīja Fedosovs.

Cietušā advokāts uzskata, ka prokuratūrai bija jāceļ apsūdzība par naida noziegumu, kā arī nepiekrīt apsūdzības viedoklim, ka noziegums traktējams kā vieglu miesas bojājumu nodarīšana.

Rusanovs tomēr cer, ka atkārtotā ekspertīze ļaus to pārkvalificēt par smagāku miesas bojājumu nodarīšanu. Apsūdzētais savu vainu joprojām neatzīst – viņš, līdzīgi kā cietušais, tiesas sēdē piedalās attālināti.

Tikmēr tiesnesis Renārs Jūrmalis pēc sēdes teica, ka līdz pilna sprieduma pasludināšanai komentārus nesniegs. Nākamās tiesas sēdes datums pagaidām nav zināms, tā notiks ne agrāk kā pēc mēneša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti