Dzērājšoferu sodu pastiprināšanas dēļ pērn pieaudzis reģistrēto noziegumu skaits

Pērnais gads Valsts policijai nav bijis viegls – ierobežoti resursi, trūkst darbinieku, atskaitoties par paveikto ikgadējā gada pārskatā piektdien, 23. februārī, norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Ņemot vērā atbildības pastiprināšanu dzērājšoferiem, pieaudzis arī valstī reģistrēto noziegumu skaits – pērn nepilni 33 tūkstoši.

Pērn mazinājies sevišķi smagu noziegumu skaits, bet nemainīgi augsts saglabājies smagu noziegumu skaits – gandrīz 7000, savukārt pieaudzis mazāk smagu noziegumu skaits – tādu pērn bija vairāk nekā 21 tūkstotis.

Aizvadītajā gadā reģistrēti vairāk nekā 2000 noziegumu, kas saistīti ar Krievijas sākto karu Ukrainā.

Policijas statistika par 2023. gadu

  • Zādzības no mājokļiem – 731
  • Automašīnu zādzības – 250
  • 894 pieņemti lēmumi par nošķiršanu
  • Transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā: 2022. gadā – 4297,  2023. gadā – 3413
  • Ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušie: 2022. gadā – 115. 2023. gadā – 142

Noziegumi Latvijā, kas saistīti ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā: 

  • 2133 reģistrēti noziegumi
  • 107 sākti kriminālprocesi
  • 336 sākti administratīvie procesi
  • 122 sāktas resoriskās pārbaudes

Piemēram, vairāk nekā pustūkstotis notikumu saistīts ar militāro agresiju un totalitāro režīmu slavinošiem simboliem, konstatēti 10 naida nodarījumi pret Ukrainas pilsoņiem. No visa šī lielā skaita salīdzinoši nelielā daļā arī Ukrainas pilsoņi bija pārbaudāmās personas. 

Pērn sasniegts mazākais apzagtu mājokļu skaits kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kā arī mazākais auto zādzību skaits. Zagto auto topā līdera pozīcijā ir BMW markas auto.

Vēl no policijas gada pārskata jāizceļ sadaļa par vardarbību – tai policija pēc Leona Rusiņa pastrādātās sievietes slepkavības Jēkabpilī pievērsusi īpašu uzmanību.

Pagājušajā gadā vairāk jebkad iepriekš pieņemti lēmumi par varmākas nošķiršanu. Tas noticis gandrīz 900 reižu, kas ir divas reizes vairāk nekā 2020. gadā.

Kas attiecas par braukšanu pie stūres reibumā, salīdzinot ar gadu iepriekš, tā ir mazinājusies. Turklāt, kā norāda Valsts policijas priekšnieks, – samazinājums ir par spīti palielinātam ekipāžu skaitam.

Diemžēl sliktas ziņas saistībā ar pērn ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem satiksmes dalībniekiem. Pērn uz ceļiem mirušo skaitu ne vien nav izdevies samazināt, bet tas ir pat pieaudzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti