Dienas ziņas

Francija piemēro sodu "Amazon" par darbinieku novērošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vērtē bumbu patvertņu pieejamību Rīgā

«Nekas nav dārgāks par lētu drošību». Saeimā spriež par bumbu patvertnēm

Kādas ir iespējas apdraudējuma gadījumā atrast drošu patvertni Rīgā? Vislabāk, ja pagrabos stāv krājumi ziemai, bet nereti drošība apmainīta pret kādu tirdzniecības centru, vai pagrabā vispār nav iespējams iekļūt. Situāciju Rīgā otrdien vērtēja Saeimas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēdē.

Informāciju par to, cik daudz un kādas patvertnes ir Rīgā, nācies meklēt ne tikai arhīvos, bet arī muzejos. Dome apzinājusi 355 bumbu patvertnes, apsekotas 32, no kurām apmierinošā stāvoklī ir vien piecas. Labā ziņa – vairāku sēriju deviņstāvu māju pagrabi vēsturiski būvēti gan kā bumbu patvertnes, gan patvērumam pielāgotās telpas. Taču, lai straujāk sagatavotu patvertnes, nepieciešami būvnormatīvi. 

"Nekas nav dārgāks par lētu drošību, mums ir jāpielāgo savi pagrabi. Varētu atstāt kā dubultu pielietojumu kādu remonta darbnīcu vai mūzikas studiju," pieļāva Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons.

Lielākā daļa patvertņu Rīgā atrodas labajā krastā, kas saistīts ar padomju laika uzstādījumu, ka briesmas nāks no rietumiem.

Viens no risinājumiem bumbu patvertņu izveidošanā varētu būt arī konteinertipa būves.

"Pie bērnu spēļu laukuma, vietās, kur pulcējas daudz cilvēku. Šādi risinājumi arī būtu finansiāli lētāki," atzina Reinsons.

Ar līdzīgām problēmām, apzinot patvertnes, saskaras arī citās pašvaldībās.

"Tas, kas ir izdarīts, nevar būt slepens – sabiedrība gaida risinājumu, bet mēs Ministru kabineta sēdē šos jautājumus noslepenojam. Lai ir kaut mazumiņš, par ko varam informēt cilvēkus," aicināja Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks tautsaimniecības jautājumos Aino Salmiņš.

Finansējums patvertņu ierīkošanai varētu būt no Eiropas fondiem, bet Ekonomikas ministrija informēja, ka būvnormatīvu projekts ir sagatavots un drīzumā tiks virzīts apstiprināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti