EM valsts sekretāra vietnieku Lapiņu pārceļ Centrālās statistikas pārvaldes priekšnieka amatā

Lai nodrošinātu Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbības nepārtrauktību, CSP priekšnieka amatā pārcelts Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš, liecina valdībā otrdien, 23. janvārī, apstiprinātais rīkojuma projekts.

Ar pērnā gada 30. decembri CSP priekšnieka amata vieta ir vakanta, jo 29. decembrī amata termiņš beidzās toreizējai CSP vadītājai Aijai Žīgurei, kura CSP dažādos amatos nostrādājusi teju 50 gadu. Šobrīd CSP vada pienākumu izpildītāja ir Baiba Zukula.

"Izvērtējot CSP priekšnieka amata prasības kopsakarā ar nozarē esošajiem cilvēkresursiem, ir uzklausīts EM valsts sekretāra vietnieka Raimonda Lapiņa, kura pārziņā ir tautsaimniecības politikas joma, viedoklis," norādījusi EM, skaidrojot, ka, izvērtējot Lapiņa atbilstību CSP priekšnieka amata aprakstā noteiktajām prasībām, pieņemts lēmums par ierēdņa profesionālo karjeras izaugsmi resora ietvaros.

Kā norādījusi EM, Lapiņam ir pieredze nozares politikas un stratēģijas īstenošanā, kā arī pieredze valsts sekretāra vietnieka tautsaimniecības jautājumos amatā, īstenojot par CSP darbu atbildīgās amatpersonas pienākumus. Lapiņa līdzšinējā profesionālā pieredze un kvalifikācija nodrošinās CSP kapacitātes stiprināšanu, veicinot tās efektīvu uzdevumu un funkciju izpildi. Iepriekšējā darba pieredzē Lapiņš pildījis arī Latvijas Vides investīciju fonda valdes priekšsēdētāja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Programmu sadarbības iestādes vadītāja, kā arī vairāku EM vidēja līmeņa vadītāja amatu pienākumus.

Lapiņš valdības sēdē norādīja, ka viņa apņemšanās ir padarīt datus ne tikai par informācijas avotu, bet arī palīdzēt veidot izpratni sabiedrībai un politikas veidotājiem par datu izmantošanu kā rīku lēmumu pieņemšanā.

"Šī ir viena no svarīgākajām organizācijām valsts pārvaldē, un es gribētu, lai tās klātbūtne ar labiem, kvalitatīviem datiem būtu visās vietās, kur lēmumu pieņemšanai šie dati būtu pieejami," norādīja Lapiņš, paužot, ka jaunajā amatā organizēs tikšanās ar ministrijām un nevalstiskajām organizācijām, kā arī pašvaldībām, kas šobrīd CSP datus izmantojot maz.

Saskaņā ar Statistikas likumu CSP ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Ekonomikas ministrijas (EM) pārraudzībā, un CSP priekšnieku, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu "Centrālās statistikas pārvaldes nolikums" 6. punktu, pēc tā kandidatūras apstiprināšanas valdībā ieceļ amatā un atbrīvo no amata ekonomikas ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti