Dienas ziņas

Valdības prioritātēm nākamajā budžetā – ap 215 miljonu eiro

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sadārdzinājuma dēļ var aizkavēties PSKUS būvniecība

Stradiņa slimnīcas jauno korpusu nepabeigs laikā bez 22,6 miljonu eiro sadārdzinājuma kompensācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Stradiņa slimnīcas A2 korpusa būvniecība līdz nākamā gada beigām netiks pabeigta, ja līdz 1. februārim netiks panākta vienošanās par 22,6 miljonu eiro būvniecības sadārdzinājuma kompensāciju. Par šādu iespēju brīdina ēkas būvnieki. Tikmēr slimnīcas vadība vēlas precīzus aprēķinus, lai pa pozīcijām izprastu sadārdzinājuma pamatotību.

Atvesti jauni materiāli, un celtnieku rosība Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pagalmā liek domāt par aktīvu būvniecību. Slimnīcas valde gan norāda – tā nav. Kopš vasaras pēdējiem mēnešiem būvdarbu temps būtiski krities. Mazinājies celtniecībā iesaistīto darbinieku skaits. Būvdarbu temps vairs neatbilst grafikam. 

"Vienošanās, ko mēs noslēdzām augustā, paredzēja to, ka būvdarbi tiks pabeigti nākamā gada aprīļa beigās.

Šobrīd iesniegtajā laika grafikā, kas gan ir tikai projekts, mēs no savas puses to vēl neesam apstiprinājuši, paredz to, ka būvdarbi tiek pabeigti nākamā gada rudenī un ekspluatācijā objektu nodod nākamā gada beigās," stāstīja slimnīcas valdes locekle Agra Ločmele.

Būvniecības uzņēmuma "Velve" mātes kompānijā "MN Holding" apstiprināja, ka būvdarbu apjoms ir būtiski mazinājies, jo būvniecības izmaksas augušas par 25% – objekta pabeigšanai nepieciešami papildu 22,6 miljoni eiro. Līdz šim sadārdzinājumu uzņēmums esot kompensējis no saviem līdzekļiem.

"Skaidrs ir, ka mūsu resurss nav bezgalīgs.

Mēs darījām visu mūsu iespējas robežās, lai tomēr tempu objektā uzturētu, bet tagad mēs redzam, ka tas vairs nav iespējams.

Tāpēc tieši pēdējos mēnešos tas temps būtiski nokritās un ir samazinājums," stāstīja "MN Holding" valdes locekle   Jekaterina Griga.

"Šis ir tas sadārdzinājuma apjoms virs noteiktās līgumcenas. Šie ir tie 22,6 miljoni eiro. Protams, tas šobrīd pārsniedz pieejamā finansējuma iespējas," norādīja slimnīcas valdes locekle Ločmele.

Pašlaik lielākās domstarpības ir par sadārdzinājuma aprēķinu metodoloģiju, lai izprastu tā pamatotību. Būvnieki norāda, ka tik apjomīgam un sarežģītam objektam neder Ekonomikas ministrijas izstrādātais sadārdzinājuma aprēķina modelis. Par šiem jautājumiem puses diskutēs piektdien. 

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka darbu pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās daļas varētu nepabeigt laikā. Šādas bažas radušās darbu pasūtītājam – slimnīcai. Tā novērojusi, ka pēdējos mēnešos un arī kopumā apgūta vien trešdaļa no plānotās summas, taču darbi jābeidz jau nākamajā pavasarī. Būvnieks norādīja, ka projekts kļūs dārgāks un pavasarī darbi vēl turpināsies, bet solīja, ka līdz nākamā gada beigām viss būs pabeigts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti