Panorāma

Jauni rekordi nebanku kreditētājiem

Panorāma

Panorāma

Rēzeknieši: Ja deputāti negrib strādāt, jāvēlē jauni

Rēzeknieši: ja domnieki negrib strādāt, jāvēl jauni

Rēzeknes ielās uzrunāto iedzīvotāju vairākums vērtē – ja domē ievēlētie nestrādā, jāvēl jauni. Krasi atšķiras sastapto zināšanas par notiekošo. Kāds atzīst, ka par notiekošo zina tikai tik, cik lasīts vietējā avīzē, citi informēti arī par citu pašvaldību likstām un salīdzina. Bet, ja jāvēl jauni, par ko balsos?

Pēteris: Balsojām par Bartaševiču.
LTV: Ko domājat par to, ka viņš nenāk uz domes sēdēm?
Viņam tur problēmas, cik es zinu. Es domāju, ka tur būs tiesas process. Cik sapratu, tur Stecs ir, viņš ir vietnieks, lai viņš vada.

Marija: Ja nav tādu, kas grib strādāt, tad jāvēl laikam jauni.
LTV: Kā jūs izlemsiet, par ko balsot?
Es par tiem nebalsošu, kas neiet. Tas ir skaidrs.

Artūrs: Es nekad nebiju domājis par šo visu. Bet redzu, ka kaut kas jau notiek pilsētā. Viss iet uz labāko pusi. Jo pa šo laiku mums "Gors", Olimpiskais centrs uzbūvēts.

Lija: Tepat kaimiņos, kas notiek? Mēs sekojam un zinām. Nav normāli. Varbūt tur ilgi nesēž, bet mantā un bagātībā cilvēks iekritis. Un vēlētāju intereses pie otra gala, es atvainojos. Esmu ļoti sašutusi, ļoti par to, ka mūsu deputāti... Vienalga, kuri par viņiem balsoja, viņiem ir jābūt ierindā, nevis jāspļaudās uz vēlētāju interesēm.

Ilona: Vispār VARAM vajadzēja visus noņemt, es uzskatu. Nedrīkst būt neviens no Rēzeknes, jābūt Rīgas valdībai iekšā pāris gadus. Es lasīju, ka Ādažos tāpat bija, bankrots... Ābramam [jūdiem tuksnesī] vajadzēja 40 gadus, mēs ceram, ka pa diviem gadiem varbūt viss pamainīsies.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība") izdevusi rīkojumu par Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") atstādināšanu vairākus mēnešus pēc tam, kad tapa zināms, ka pašvaldība nonākusi smagā finansiālā situācijā

Rēzeknei izdevumu segšanai šim gadam pietrūkst vairāku miljonu eiro. Pašvaldība sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija neguva pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem.

Tikmēr Rēzeknē valdošās partijas "Kopā Latvijai" valde uzskata, ka vienīgā pareizā reakcija uz Bartaševiča atlaišanu būtu paātrināt domes atlaišanas procesu un gatavoties ārkārtas vēlēšanām, kas varētu notikt 2024. gadā un kurās partija noteikti startēšot. Šī iemesla dēļ partija jau divas reizes nav sanākusi uz domes sēdi, kā rezultātā tā nav notikusi.

Ja domes sēde nenotiks trešo reizi, Saeimai būs tiesības domi atstādināt, tomēr Bērziņa aicinājusi deputātus mandātus nolikt pašiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti