«Jaunā Vienotība» neilgi pirms budžeta pieņemšanas no frakcijas izslēdz deputātu Ceļapīteru

Saeimas frakcija "Jaunā Vienotība" no savām rindām izslēgusi Andreju Ceļapīteru. Neoficiāla informācija liecina, ka domstarpību cēlonis saistīts ar deputāta iebildumiem palielināt pievienotās vērtības nodokli augļiem un dārzeņiem no 5 līdz 12%, kā to paredzējusi valdība nākamā gada budžetā. Rezultātā Ceļapīters pirms pāris nedēļām nav piedalījies Saeimas balsojumā par Stambulas konvencijas ratifikācijas likumprojekta nodošanu komisijām.

""Jaunās Vienotības" frakcija apvieno līdzīgi domājošus cilvēkus, kuru galvenā vērtība ir demokrātija, tomēr ļoti svarīga ir arī virzība uz kopīgu mērķu sasniegšanu, sadarbojoties un papildinot citam citu. Ir būtiski rīkoties koleģiāli un vienoti. Diemžēl ar kolēģi Andreju Ceļapīteru mums izpratne par to, kādi ir frakcijas darba principi, strādājot kā vienotai komandai, būtiski atšķiras," skaidroja frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics.

Tuvojoties budžeta apstiprināšanas noslēguma fāzei Saeimā, komandas gars un vienotība mūsu kopīgajā darbā ir īpaši nepieciešami, turpināja Jurēvics.

Frakcijā trešdien, 22. novembrī, nolemts, ka Ceļapīters turpmāk Saeimā strādās kā pie frakcijām nepiederošs deputāts. "Ļoti ceru, ka svarīgos ar valsts budžetu saistītos jautājumos [Ceļapīters] pieņems valstiskus lēmumus," pauda Jurēvics.

Tādējādi "Jaunās Vienotības" frakcijā turpmāk būs 25 deputāti. Koalīcijai līdz šim bija 52 balsis, bet tās lēmumus atbalsta arī pie frakcijām nepiederošais Oļegs Burovs.

Edmunds Jurēvics
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Deputāta izslēgšana valdošās koalīcijas stabilitāti neietekmēšot, uzsvēra Jurēvics.

"Politikā bieži nav kā matemātikā. Ja komanda vienotāka, lai arī nedaudz mazāka, var izdarīt vairāk. Kolēģi var viens uz otru paļauties lielajos jautājumos, tāpēc koalīcijas stabilitāte nav apdraudēta. Redzam, ka valdību apstiprināja ar 53 balsīm, un arī šobrīd valsts budžeta apstiprināšanai būs 53 balsis. Kopš valdības apstiprināšanas atbalsts koalīcijai nav mazinājies," pauda frakcijas vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti