Dienas ziņas

Ģimene atsakās skolot bērnus Latvijas izglītības sistēmā

Dienas ziņas

Izraēla un "Hamās" vienojas par uguns pārtraukšanu

Asinsdonori – joprojām akūti nepieciešami

Asinsdonori – joprojām akūti nepieciešami; cenšas piesaistīt jauniešus

"Supervaronis? Jā! Ikviens no mums!" kampaņā Valsts asinsdonoru centrs aicina iedzīvotājus ziedot asinis. Pašlaik, Latvijas sabiedrībai novecojot, samazinās arī potenciālo asinsdonoru skaits, tāpēc kopā ar Latvijā pazīstamiem influenceriem centrs cenšas piesaistīt gados jaunus cilvēkus.  

Valsts asinsdonoru centra pieņemšanas vietā "Sakta" trešdien cilvēku daudz. Tas tāpēc, ka Latvijā zināmi satura veidotāji uzsāk sacensību – kuram būs visvairāk supervaroņu komandā.

Valsts asinsdonoru centrā stāsta, ka donoru vidējais vecums pamazām pieaug. Pāris gadu laikā tas palielinājies par trīs gadiem, sasniedzot 38 gadu vidējo vecumu.

"Skatoties mūsu donoru vecuma struktūru, redzam, ka biežākā grupa, kas ziedo asinis ir virs 30 gadiem un vecāki, bet mums trūkst jauniešu. Kas ir dabīgi, jo mums populācija noveco – tāpat kā visur Eiropā," stāstīja Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole.

Viens no kampaņas vēstnešiem, hiphopa mākslinieks Deniss Stepanovs stāstīja, ka savos 28 gados asinis nodod pirmo reizi. Līdz šim viņš nebija aizdomājies, cik vērtīgi tas ir ne tikai asins saņēmējam, bet arī viņam – kā donoram.

"Es noskaidroju savu asinsgrupu, kuru nezināju. Cik saprotu, tā ir universāla un var palīdzēt visiem, un tas tādu īpašu sajūtu iedeva. Un motivācija! Man pateica, ka viena šāda reize var palīdzēt vismaz trīs cilvēkiem. Tas ir milzīgs darbs," sacīja hiphopa mākslinieks, kampaņas vēstnesis Deniss Stepanovs.

Arī kulinārijas blogeris "Pipars" jeb Rojs Puķe asinis ziedo pirmo reizi. Kā supervaronis viņš gan nejūtas.

"Prieks, ka es varu cilvēkiem arī šādi palīdzēt. Ne tikai finansiāli. Ar kaut ko, kas ir nedaudz svarīgāks par naudu. Kā es šobrīd fiziski jūtos? Jau 360 mililitrus asinis esmu noziedojis un jūtos kā parasti!" sacīja "Pipars".

Medicīnas māsa stāstīja, ka katram donoram uzvedība pirms asins nodošanas esot citādāka, taču visus vieno atbildības sajūta.

"Pats galvenais, ka nāk! Nākšu un izdarīšu! Baidos.. Nebaidos... Bet nākšu un izdarīšu! Ir daudzi mums profesionālie donori – tādi lepni atnāk. Jūs saprotat – katram no mums vajadzētu iedomāties: "Es taču varu palīdzēt citam!". Nevajag zaudēt to domu," uzsvēra Valsts asinsdonoru centra medicīnas māsa Lilija Obuševa.  

Valsts asinsdonoru centrs aicina ikvienu ziedot asinis kādā no donoru pieņemšanas vietām un kļūt par supervaroni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti