Būvnieks apstiprina bažas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības kavēšanos; iespējams arī 15% sadārdzinājums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Darbu pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās daļas varētu nepabeigt laikā. Šādas bažas radušās darbu pasūtītājam – slimnīcai. Tā novērojusi, ka pēdējos mēnešos un arī kopumā apgūta vien trešdaļa no plānotās summas, taču darbi jābeidz jau nākamajā pavasarī. Būvnieks paredz, ka projekts kļūs dārgāks un pavasarī darbi vēl turpināsies, bet sola, ka līdz nākamā gada beigām viss būs pabeigts.

2020. gada jūlijā par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniekiem izraudzīja būvkompāniju "Velve". Tā solīja darbus veikt par teju 88,4 miljoniem eiro, neiekļaujot PVN, un visus darbu pie ēkas būvniecības pabeigt 30 mēnešu laikā, kopš būvlaukums nodots darbu veicējam.

Būvnieks apstiprina bažas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības kavēšanos; iespējams arī 15% sadārdzinājums
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

Stradiņa slimnīcas valdes locekle Agra Ločmele gan skaidro, ka jau augustā ar būvnieku noslēgta papildu vienošanās, pagarinot darbu izpildes termiņu līdz 2023. gada 31. maijam. Taču arī šobrīd pastāv bažas, ka darbus laikā neizdosies pabeigt.

"Kopējā līgumsumma ar "Velvi" ir 106 miljoni eiro ar PVN, un esošā finanšu apguve ir 37 miljoni jeb 35% no kopējās līguma summas. Ja skatāmies pret pēdējo septembri izpildi, tad tā bija tikai 31% apmērā pret plānu. Tas tāds viens cipars. Mēs šonedēļ gaidām oktobra datus, bet indikatīvi tas būs plus/mīnus tāds pats līmenis kā septembrī. Attiecīgi šīs ir tās indikācijas, no kā mēs secinām par šo darba tempu kritumu," sacīja Ločmele.

Šobrīd starp slimnīcu un būvnieku notikušas mutiskas pārrunas par iespējamu projekta sadārdzinājumu un vēl lielāku termiņa pagarinājumu. Bet oficiāli šādu lūgumu no būvkompānijas Stradiņa slimnīca vēl nav saņēmusi.

Slimnīcas valdes locekle skaidroja, ka problēmas ar darba tempiem sākušās šajā vasarā. Tad arī sāka kavēties finansējuma apguve, bet ne tikai tas.

"Nākamais – šāda apjoma objektā būtu jābūt kā skudru pūznim. Tas, ko mēs varam novērot, ka ir šīs darba intensitātes un darbaroku trūkums. Konkrēti, piemēram, pagājušajā nedēļā objektā bija ap 100 darbinieku, tomēr no būvdarbu apjoma tiem vajadzētu būt 200–300 darbiniekiem. Un trešais ir darbu organizācija. Mēs redzam, ka ir ziema, ir sniegs, tomēr nav vēl pilnībā pabeigta ēkas karkasa nosegšana un jumta un fasādes izbūve, lai varētu turpināt aktīvi iet būvnieks uz priekšu ar iekšdarbiem," norādīja Ločmele.

Viņa gan uzsvēra, ka par komunikāciju un sadarbību ar būvniekiem sūdzību nav.

Būvkompānijas "Velve" valdes priekšsēdētāja Vineta Verika apstiprināja – būvniecība ir iekavējusies. Arī 88,4 miljonos kara izraisītās krīzes dēļ iekļauties nevarēs, un viņa paredz, ka projekta izmaksas varētu augt par apmēram 15%.

Arī vasarā noslēgtā vienošanās par termiņu 31. maijā nebūs izpildāma, tādēļ paredzams, ka būvnieks lūgs tā pagarinājumu. Kavēšanās gan nozīmē, ka var tiks zaudēta neapgūtā projekta nauda, jo visi darbi, kas notiks pēc 2023. gada 31. decembra būs jāveic par slimnīcas vai būvnieka līdzekļiem. Verika gan ir pārliecināta, ka darbus izdosies beigt ātrāk – nākamā gada otrajā pusē.

"Esam pirmo posmu izdarījuši un vienojušies par indeksācijas principu. Pašlaik mēs strādājam pie šī indeksācijas kopsavilkuma un arī par termiņu pārskatīšanas principa. Un daļēji tas jau ir pārskatīts. Pilnīgi noteikti tas tiks grozīts. Pašlaik tiek apkopots viss, lai varētu vienoties par šo gala termiņu. Es noteikti varu teikt, ka mēs runājam par 2023. gadu. Mēs nerunājam par 2024. vai vēl kādu citu gadu," stāstīja Verika.

Jaunajā ēkas daļā paredzēts izvietot neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas telpas, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profilus, neiroloģijas nodaļu un insulta vienību, sejas un žokļa ķirurģijas, intensīvās terapijas telpas, kā arī Sievietes un bērna klīniku kopā ar dzemdību bloku.

Ločmele uzsvēra – arī tad, ja projekts kavēsies, visi pakalpojumi tiks nodrošināti, tikai nemodernās vecajās, vājāk aprīkotās un mazākās telpās. Tādēļ slimnīca ir ļoti ieinteresēta, lai jaunā ēka iespējami drīz sāktu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti