Ieslodzītos nākotnē konvojēs ne vairs policija, bet Ieslodzījuma vietu pārvalde

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) tuvāko gadu laikā no Valsts policijas pārņems ieslodzīto personu konvojēšanas funkcijas, paredz valdībā otrdien, 22. augustā, apstiprinātais Tieslietu ministrijas konceptuālais ziņojums.

Tādējādi konvojēšanas maršrutus iecerēts padarīt īsākus un elastīgākus, samazinot drošības riskus sabiedrībai un ieslodzītajiem, norādīja Tieslietu ministrijā.

Vienlaikus tiks nodrošināta pilnvērtīgāka ieslodzīto dalība ieslodzījuma izpildē, notiesāto resocializācijas procesā – izglītības, nodarbināšanas un citās resocializācijas programmās.

Plānots, ka šādas izmaiņas palīdzēs arī ietaupīt līdzekļus. Līdz šim Valsts policijas (VP) konvojēšanas izmaksām tika pieskaitīti izdevumi par notiesāto un apcietināto personu uzturēšanu īslaicīgās aizturēšanas vietās.  

Efektīvai ieslodzīto konvojēšanas resursu izmantošanai vēl aktīvāk paredzēts izmantot videokonferences.

Funkciju pārdale ir plānota divos posmos.

No 2025. gada 1. jūlija plānots, ka IeVP no VP pārņem ieslodzīto konvojēšanu starp ieslodzījuma vietām saistībā ar ieslodzījuma izpildi, kā arī konvojēšanu no ieslodzījuma vietas uz tiesu un no tās, vienlaikus nodrošinot arī apsardzi tiesas procesa laikā, ja procesa virzītājs ir tiesa vai prokuratūra.

Savukārt no 2027. gada 1. janvāra (vienu gadu pēc jaunā Liepājas cietuma būvniecības pabeigšanas) plānots, ka IeVP no VP pārņem ieslodzīto konvojēšanu no ieslodzījuma vietas uz VP īslaicīgās aizturēšanas vietu un no tās, kā arī konvojēšanu no ieslodzījuma vietas medicīniskās ekspertīzes veikšanai. 

Izmaiņu ieviešanai neveidos jaunas amata vietas – 19 amata vietas pārdalīs no VP, bet 31 amata vieta tiks atrasta IeVP ietvaros.

Lai pārņemtu konvojēšanas funkciju, IeVP nepieciešami papildu 2,6 miljoni eiro, kas iekļauti Tieslietu ministrijas iesniegtajās 2024. gada budžeta prioritātēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti