Talsu novadā naktī dedzis elektriskais skrejritenis; VUGD aicina tos uzlādēt dienas laikā

Talsu novadā kādā dzīvoklī pagājušajā naktī aizdedzies elektriskais skrejritenis. Pieaugot skrejriteņu izplatībai Latvijā un palielinoties to skaitam mājsaimniecībās, arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) arvien biežāk saņem izsaukumus par aizdegšanos.

Izsaukums uz Talsu novada Īves pagastu tika saņemts pēc vieniem naktī. Trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega elektriskais skrejritenis viena kvadrātmetra platībā. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās seši cilvēki no ēkas evakuējās. Cietušo nav, pastāstīja VUGD.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste uzsvēra, ka šo elektroierīču uzlādi nedrīkst atstāt bez uzraudzības:

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

 "Visbiežāk šāda aizdegšanās notiek naktī, kad cilvēki ir uzlikuši skrejriteņus lādēties un atstājuši tos bez uzraudzības. Līdzīgi kā ar mobilajiem telefoniem, datoriem, jebkurām ierīcēm, kam ir akumulatori — Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina to [uzlādi] nedarīt naktī, bet dienā, kad cilvēki var pamanīt aizdegšanos, sadūmojumu un ātri reaģēt," aicināja Gribuste.

Tāpat VUGD aicina ikvienā mājoklī izvietot dūmu detektorus, kas laikus var pamanīt sadūmojumu un tādējādi glābt cilvēku dzīvības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti