Policija reidos Jāņos pastiprināti pārbaudīs transportlīdzekļu vadītājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jāņu laikā Valsts policija (VP) masveidā veiks transportlīdzekļu vadītāju pārbaudes, lai konstatētu šoferus, kas pie stūres sēdušies alkohola reibumā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Svētku laikā Valsts policija pastiprināti pārbaudīs transportlīdzekļus

Valsts policija (VP) no 22. jūnija līdz 26. jūnijam strādās īpašā režīmā, atzīmēja VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

"Darbu veiksim nedaudz savādāk nekā ikdienā.

Veiksim masveida transportlīdzekļu vadītāju pārbaudes ar mērķi novērst potenciālos draudus, konstatēt vadītājus, kas sēdušies pie stūres dzērumā, un pārtraukt šos pārkāpumus," norādīja Jančevskis. 

Viņš atzīmēja, ka liela daļa cilvēku, kas alkohola reibumā sēžas pie stūres, nedomā ne par soda apmēru, ne par sekām, kas varētu rasties. Tādēļ Jančevskis aicināja pievērst uzmanību autovadītājiem, kuri plāno sēsties pie stūres alkohola reibumā, un jau pirms svinībām vienoties, kurš būs autovadītājs un nepieciešamības gadījumā varēs vadīt auto.

Šogad līdz 14. jūnijam VP fiksējusi 1532 dzērājšoferus, no kuriem lielākā daļa bija lielā alkohola reibumā vai bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, liecina VP statistika.

"Acīmredzot izmaiņas likumdošanā ne uz visiem iedarbojas, mēs jau to sapratām sākumā, bet kopējais skaits tomēr samazinājās. Piecos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir par 342 dzērājšoferiem mazāk aizturēti. Noteikti grozījumi uz daļu ir iedarbojušies.

No 1500 vadītājiem diemžēl ir 1000 vadītāju, kas ir reibumā no 1,5 promilēm un vairāk. Savukārt no šiem 1000 apmēram puse ir tie, kuriem vadītāja apliecība ir atņemta jau iepriekš, nav atjaunota vai vispār nekad nav bijusi iegūta," norādīja Jančevskis.

Svētku vietās atstātie atkritumi var būt nāvējošas lamatas dzīvniekiem

Lai gan Latvijā ir plašas lietavas, joprojām saglabājas augsta ugunsbīstamība. "Ir koki, kas ļoti ilgi stāvējuši saulē. Dedzinot ugunskurus, netaisām tos līdz debesīm, ja tuvumā ir mežs," brīdināja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Dabas tūrisma un izglītības eksperts Andris Soms. Eksperts norādīja, ka, kurinot ugunskuru jūras krastā, nevajag izmantot tur atrastos kokus – tie var būt patvērums dzīvām radībām, sevišķi putnu ligzdošanas laikā.

"Tās ir slēptuves maziem putniem. Varam apdraudēt mazo putnu paaudzi, mazos pūkainos tārpiņus.

Tāpat paskatāmies, vai tuvumā nav uztraukušies putni, kas lidinās virs galvas. Tā ir zīme, ka viņiem blakus varētu būt ligzdas," sacīja Soms.

DAP pārstāvis atgādināja par atkritumu savākšanu: "Atstātas tukšas kārbas var kļūt par nāvīgām lamatām gan putniem, gan kukaiņiem, gan dzīvniekiem, tur var iesprūst galva. Tas ir drauds gan dzīvai radībai, gan mums pašiem ir nepatīkami atklāt, ka tajā vietā ir palikušas drazas."

VUGD: Bērni pie ūdens jāpieskata nepārtraukti

Atrodoties pie ūdens, primārā lieta ir bērnu pieskatīšana, norādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Jānis Grīnbergs.

"[Bērnus] ne uz sekundi nevar atstāt novārtā. Statistika ar noslīkušajiem un problēmu uz ūdens ir daudz. Tādēļ pieskatām un domājam, ko darām," sacīja Grīnbergs.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes vadītāja Liene Plēsuma atgādināja par alkohola lietošanu ar mēru un nekarsēšanos saulē. "NMPD ir jāzvana par aizrīšanās gadījumiem. Šajos svētkos pieaug gadījumu skaits, kad ir aizrīšanās ar dažādiem ēdieniem, pārkaršana, apdegumi, iegāšanās ugunskuros," norādīja Plēsuma. Aizrīšanās ar gaļu notiek katru gadu, turklāt ar traģiskām sekām, tādēļ līdz mediķu palīdzībai svarīga ir līdzcilvēku iesaiste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti