Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: cik gatava turpināt darbu ir esošā koalīcija?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: kāda līdz šim bijusi Valsts prezidenta autoritāte politiķu vidū?

Levits: Avārija Zaporižjas AES skartu arī Krieviju; Latvijas dienesti seko līdzi situācijai

Avārija Zaporižjas atomelektrostacijā (AES) skartu arī Krieviju, un Latvijas dienesti seko līdzi situācijai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Šodienas jautājums" sacīja Valsts prezidents Egils Levits, vērtējot Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska brīdinājumu, ka Krievija apsver terorakta scenāriju Zaporižjas AES.

"Risks pastāv jau no pagājušā gada marta, kad krievi ieņēma šo teritoriju. Risks ir arī citām valstīm, tai skaitā Krievijai.

No Zaporižjas līdz Maskavai ir nedaudz tuvāk nekā no Zaporižjas līdz Latvijai,"

minēja Levits.

Prezidents apliecināja, ka Latvijas atbildīgie dienesti seko līdzi situācijai. Turklāt to dara arī citas Eiropas valstis. "Mēs neesam vieni šajā situācijā," piebilda Levits.

"Ja kaut kas tur notiek, paiet zināms laiks, varbūt pat vairākas dienas, kad radioaktīvais mākonis nonāktu līdz šejienei," norādīja Levits.

Atšķirībā no Černobiļas katastrofas, kad par to neviens nezināja un "visi priecīgi dzīvoja tālāk", tagad par kodolavāriju uzzinātu uzreiz un tiktu veikti attiecīgi pasākumi.  

Lai arī risks pastāv, vai šie draudi īstenosies, nav iespējams pateikt.

Savukārt Latvijas Aizsardzības ministrija norādījusi, ka valdība sadarbībā ar Latvijas atbildīgajām iestādēm ir izvērtējušas dažādus apdraudējuma scenārijus, secinot, ka potenciālais apdraudējums Latvijai ir niecīgs. 

Tāpat ministrija uzsvēra, ka Zaporižjas AES atrodas vairāk nekā 1000 km attālumā no Latvijas, kā arī būtiski, ka AES reaktori pašlaik nedarbojas. 

KONTEKSTS:

Ukrainas izlūkdienestu rīcībā nonākusi informācija, ka Krievija apsver terorakta scenāriju Zaporižjas atomelektrostacijā, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Mīļie ukraiņi un cilvēki visā pasaulē, es uzsveru – visi. Tikko saņēmām ziņojumu no mūsu izlūkdienesta un Ukrainas drošības dienesta. Divi punkti. Teroristu uzbrukums Kahovkas hidroelektrostacijai. Un vēl viens terorakts, kuru diemžēl gatavo Krievijas okupanti – Zaporižjas atomelektrostacijā. Tagad mūsu izlūkdienestu rīcībā nonākusi informācija, ka Krievija apsver terorakta scenāriju Zaporižjas atomelektrostacijā. Teroristu uzbrukums ar radiācijas noplūdi. Viņi tam visu ir sagatavojuši. Diemžēl man atkārtoti jāatgādina, ka radiācijai nav robežu," akcentēja Ukrainas prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti