Uzņēmējs Žuravļovs tiesā noliedz aicinājumu Putinam okupēt Latviju

Tiesa turpina iztiesāt krimināllietu pret uzņēmēju, bijušo Rīgas domes deputātu Juri Žuravļovu par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas neatkarību, proti, radio pārraidē paustu lūgumu Krievijas režīma līderim Vladimiram Putinam okupēt Latviju. Apsūdzētais apgalvo, ka neko tādu neesot teicis.

Prokuratūra agrākajam Rīgas domniekam Jurim Žuravļovam cēlusi apsūdzību par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību un valsts iekārtu.

Saskaņā ar apsūdzību Žuravļovs radio raidījumos attīstīja diskusiju, slavinot Putina īstenoto politiku: "Es atbalstu šo okupācijas teoriju un saku, jā, okupācija bija, un uzstājīgi lūdzu Vladimiru Vladimiroviču Putinu okupēt vēlreiz. Un okupējiet mūs vēlreiz, jo mums jāglābj atlikušie Latvijas iedzīvotāji, krievi izdzīvos." 

"Tā bija tiešraide. 2020. gada 16. martā tiešajā ēterā tika šādi aicinājumi publiski izteikti. Šos izteikumus diskusijā ir izteicis Žuravļovs pats," norādīja prokurors Agris Skradailis.

2021. gada 1. jūlijā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēma par konstatētajiem pārkāpumiem anulēt SIA "Pikal un partneri" izsniegto apraides atļauju programmai "Radio PIK". Žuravļovs ir šī uzņēmuma lielākais īpašnieks.

Sev celto apsūdzību Žuravļovs noraida.

"Tie ir naturālie meli! Nekas neskanēja, neviena intervija neskanēja. Tas bija Covid-19 laikā, mums bija remonts, tas viss tika uztaisīts, lai atņemtu mums licenci," pauda Žuravļovs.

Žuravļovs tiesā otrdien, 21. maijā, iebilda pret filmēšanu. Sēdes laikā viņš izteica vairākus lūgumus par liecinieku uzaicināšanu un iesniedza dokumentus par savu veselības stāvokli. 

Prokurors uzsvēra, ka, izskatot lietu, rodas papildu lūgumi, un viņa vērtējumā apsūdzētais mēģina lietu novilcināt.

Par minēto nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Tiesa lietu turpinās skatīt jūnijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti