Par ļaunprātīgu dedzināšanu Rīgā, Grīziņkalnā, apcietināts vīrietis

Saistībā ar divu dzīvojamo māju ugunsgrēkiem 9. maijā Rīgā, Grīziņkalnā, uzsākti divi kriminālprocesi un apcietināts 1999. gadā dzimis vīrietis, informēja Valsts policija (VP).

Kā zināms, 9. maija vakarā ap pulksten 20.00 saņemta informācija, ka Zvaigžņu ielā daudzdzīvokļu mājā deg divi dzīvokļi. Pēc neilga laika saņemta informācija, ka Laboratorijas ielā arī ir izcēlies ugunsgrēks daudzdzīvokļu mājā. Valsts policijas amatpersonas vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās pieņēma lēmumu no 2. stāva cietušos evakuēt saviem spēkiem. 

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka abos kriminālprocesos figurē viena un tā pati iespējamā vainīgā persona. 10. maijā VP Ventspilī aizturēja 1999. gadā dzimušu vīrieti.

Vīrieša dzīvesvietā tika veikta kratīšana, kuras rezultātā izdevās iegūt papildu pierādījumus attiecībā uz iespējamās vainīgās personas saistību ar minēto dedzināšanu izdarīšanu.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē par notikušo uzsākti divi kriminālprocesi par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu (Krimināllikuma 185. panta otrā daļa). Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Minētais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par mantiskiem un ar vardarbību saistītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

12. maijā vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Abi kriminālprocesi ir aktīvā izmeklēšanas stadijā, kā arī tiek skaidroti dedzināšanas motīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti