Dienas ziņas

LIZDA piketā izdevies panākt vairākas izmaiņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

PVD saimniecībā Demenes pagastā izņem 65 mājdzīvniekus

No antisanitāriem apstākļiem saimniecībā Demenes pagastā izņem 65 mājdzīvniekus

Cietsirdīga izturēšanās pret mājdzīvniekiem un viņu labturības noteikumu pārkāpšana sāk kļūt par ikdienu, trauksmi ceļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Šomēnes no lauku saimniecības Augšdaugavas novada Demenes pagastā izņemti vairāki desmiti mājas mīluļu. Sētā bija antisanitāri apstākļi, dzīvnieki slimoja un nesaņēma vajadzīgo palīdzību. Atrasti arī mazu kaķēnu līķi.

Brīdinājums!

Sižetā redzami nepatīkami skati.

Pateicoties ārzemju ziedotāju un vietējo dzīvnieku aizstāvju sūdzībām, noskaidrots, ka drausmīgos apstākļos Augšdaugavas novadā dzīvo 65 mājdzīvnieki. Saimniecība, no kuras izņemti 47 kaķi un 18 suņi, atrodas pierobežā Demenes pagastā. Saimnieks šeit pastāvīgi nedzīvo un nekāda darbība žoga otrā pusē vairs nenotiek. 

Vārti ir slēgti, pagalmā gan vēl ir pāris nobijušies kaķi, kurus līdz šim PVD nav izdevies noķert. Secinājums ir skaudrs: šeit konstatēta dzīvnieku labturības neievērošanas galējā robeža.

PVD Dienvidlatgales pārvaldes Valsts vecākā veterinārā inspektora pienākumu izpildītājs Gatis Bernāns pastāstīja, ka PVD darbinieki atraduši vienu kaķēna līķi, bet aculiecinieku video redzēti vairāk: "Tie divi kaķēnu līķi, kas bija video, tie jau bija pazuduši, bet vienu kaķēna līķi mēs atradām. (..) Suņu stāvoklis ir bēdīgs. Visi suņi ir veci, viņiem netika sniegta palīdzība. Gan ektoparazīti, gan brūces, audzēji."

Tuvākais Kumbuļu ciems ir trīs kilometru attālumā. Tā iedzīvotāji par pārkāpumiem līdz šim nebija pat nojautuši.

Anna: "Bet kas zināja? Tur žogs stāv. Tur neko neredz un nevar tikt iekšā. Runā, ka bija atbraucis PVD un izņēma dzīvniekus, jo tur ir antisanitāri apstākļi. Saimnieks sen šeit dzīvo, bet ir iebraucējs."

Vladimirs: "Kā mēs uz to skatāmies? Nekā. Viņš mūs neaiztiek, mums savu darīšanu pietiek. Laukos nevienam netraucē."

Saimniecība "Raki" PVD redzeslokā ar mazākiem pārkāpumiem bijusi ik pa laikam. Tās saimnieks pie dzīvniekiem regulāri braucis, vācis arī ziedojumus no ārzemēm. Tik kritiski apstākļi konstatēti pirmo reizi. Ierosināta administratīvā lieta.

"Par saimnieku varētu teikt tā, ka viņš jau uzskata, ka viss ir kārtībā. Tas jau ir vissarežģītākais – sarunāt ar cilvēku un panākt higiēnas ievērošanu, dzīvnieku labturības ievērošanu un pārējo noteikumu ievērošanu," sacīja Bernāns.

Pats saimnieks Viktors Savoščenko uzskata, ka situācija saasinājās viņa veselības problēmu un kaimiņu nolaidības dēļ. Pamestus dzīvniekus aprūpējot jau gadiem.

"Pa visu pasauli braucu un baroju [dzīvniekus], kur redzu, ka vajag kādu palīdzību. Man 3. datumā bija operācija, es 1. datumā pēdējo reizi biju saimniecībā. Paprasīju kaimiņiem [pieskatīt], kuri mīl ieraut, un viņi solīja, ka visu izdarīs un palīdzēs. Cilvēki tur nestrādāja," skaidroja Savoščenko.

Saimnieks lēmumu nolēmis pārsūdzēt. Dzīvnieki šobrīd ir valsts īpašums, nogādāti tuvējā patversmē "Otrā māja", kur notiek ārstēšana un ieviesta karantīna. Savukārt Valsts policija uzsākusi resorisko pārbaudi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti