Autotransporta direkcija vērsusies policijā par šoferu valsts valodas dokumentu viltojumiem

Veicot iesniegto dokumentu pārbaudi personām, kuras vēlas veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili vai taksometru, VSIA "Autotransporta direkcija" (ATD) laika posmā no 2021. gada oktobra līdz 2024. gada maijam ir konstatējusi 79 valsts valodas zināšanas apliecinošo dokumentu viltojumus. Par minētajiem faktiem ATD ir vērsusies Valsts policijā, un ir ierosinātas krimināllietas.

Latvijas likumdošana paredz, ka tiesības veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili vai ar taksometru ir tādai personai, kura ir reģistrēta Taksometru vadītāju reģistrā, atgādināja ATD.

Taksometru vadītāju reģistrā tiek reģistrēts autovadītājs, kuram ir derīga B kategorijas autovadītāja apliecība ar stāžu vismaz trīs gadi, vadot šai kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus, un reģistrēto pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir mazāks par 8. Tāpat taksometra vadītāja valsts valodas zināšanām jābūt ne zemākām kā B līmeņa 1. pakāpē.

Vēl vadītājam nedrīkst būt autovadīšanas tiesību aizliegums, kas, piemēram, varētu uzrādīties gadījumā, ja ir beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš, personas dati neatbilst datiem, kas norādīti autovadītāja apliecībā, vai nav nomaksāti sodi par ceļu satiksmes pārkāpumiem.

Tāpat taksometru vadītāju reģistrā netiek iekļauti vadītāji, kuriem pēdējo sešu mēnešu laikā stājies spēkā naudas sods par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un vieglo automobili veikšanas jomā.

ATD atgādina, ka arī turpmāk veiks rūpīgu iesniegto dokumentu pārbaudi un, konstatējot viltojumu pazīmes, vērsīsies Valsts policijā.

Taksometru vadītāju reģistrā personas, kuras ATD iesniegs viltotus dokumentus, netiks reģistrētas.

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam no valsts valodas zināšanu apliecināšanas ir atbrīvoti Ukrainas civiliedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti