Panorāma

ANO eksperte: Latvijai jārīkojas, lai novērstu klimata pārmaiņas

Panorāma

Ko Ukrainai nozīmē ASV 61 miljardu vērtais atbalsts?

Konkurss uz LIAA direktora amatu izbeigts bez rezultāta

Konkursu uz LIAA direktora amatu ministrs izbeidz bez rezultāta

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) pieņēmis lēmumu izbeigt konkursu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu bez rezultāta.

Ekonomikas ministrija paziņojumā medijiem norādīja, ka ministrs par šādu soli informējis Valsts kanceleju, kas rīkoja konkursu uz LIAA direktora amatu.

Valainis intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" skaidroja, ka konkursa rezultātā cerēja sagaidīt kandidātus ar plašāku pieredzi uzņēmējdarbībā, bet mazāku pieredzi politiskajā jomā. Viņaprāt, konkurss bija birokrātisks. "Savelkam ķeksīšus, pasakām, ka izpildām uzdevumus un viss kārtībā," pauda ministrs.

Politiķis pauda, ka LIAA pašlaik ir izplūdis darbs ar ārvalstu un vietējiem investīcijām. Iestādē plāno apvienot vairākus departamentus, reorganizējot tās struktūru.

Intervija ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

LIAA direktora amata konkursā bija pieteicies rekordliels pretendentu skaits – 52, savukārt ministram Valainim tika piedāvāta izvēle starp diviem finālistiem: Baibu Bļodnieci un Fredi Bikovu.

Tomēr ministrs pauda vēlmi redzēt informāciju par plašāku kandidātu loku, jo piedāvājums neatbilst tam, ko viņš gaidīja no komisijas, ziņoja LTV raidījums "De facto". Valsts kancelejā gan norādīja, ka atklāt šādas ziņas ministram viņiem liedz likums. 

Valainis pieļāva, ka gadījumā, ja LIAA direktora konkurss beigsies bez rezultāta, rosinās grozīt atlases noteikumus, lai ministriem, kuriem politiski jāatbild par pakļauto iestāžu darbu, būtu lielāka teikšana pār to vadības izvēles procesu.

LIAA direktora amats ir vakants kopš pērnā gada septembra beigām, kad to pameta Kaspars Rožkalns. Par aģentūras vadītājas pienākumu izpildītāju šobrīd iecelta direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti