Panorāma

Ko Ukrainai nozīmē ASV 61 miljardu vērtais atbalsts?

Panorāma

Evika Siliņa (JV): Paļaujos uz izmeklētāju darbu

Ministri meklēs risinājumu "savvaļas" dzīvnieku jautājumā

Ķemeru «savvaļas» dzīvnieku turētājiem varētu samazināt platību maksājumus

Mokās mirstoši dzīvnieki iežogotā Ķemeru Nacionālā parka teritorijā ir pilnīgi nepieņemama situācija, norādīja  vides aizsardzības un zemkopības ministri, reaģējot uz sižetu raidījumā "De facto". Ministri sola meklēt risinājumus, kā pārtraukt dzīvnieku ciešanas. Viena no iespējamām sankcijām – samazināt platību maksājumus.

Brīdinājums!

Sižetā redzami nepatīkami skati.

Ķemeru Nacionālā parka apmeklētāji vairākkārt bijuši liecinieki situācijām, kad iežogotā teritorijā dzīvojošie dzīvnieki – taurgovis, kā arī "Konik Polski" zirgi – cieš sāpes vai mirst. Viņiem palīdzība netiek sniegta. Arī kritušo dzīvnieku atliekas netiek aizvestas. Šāda situācija ir nepieņemama un nepieļaujama, raidījumā "De facto" redzēto komentēja nozares ministri.

Zemkopības ministrs Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja, ka biedrībai, kura uzņēmusies šādu dzīvnieku turēšanu, ir jāievēro visas dzīvnieku labturības prasības un jāuzņemas atbildība, jo dzīvnieki šajos aplokos nav uzskatāmi par savvaļas dzīvniekiem.

"Vērtēsim platību maksājumu samazināšanu. Arī PVD (Pārtikas un veterinārais dienests) vēlreiz vērtēs, kā situācija uzlabojusies vai pasliktinājusies," sacīja Krauze.

Viņaprāt, Dabas aizsardzības pārvaldei jāapsver iespēja arī lauzt nomas līgumu un apturēt sadarbību ar šo biedrību.

Par bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekošanu, pļavas noganot un neļaujot tām aizaugt, dzīvnieku turētājs – biedrība "Ķemeru Nacionālā parka fonds" – aizvadīto piecu gadu laikā atbalsta maksājumos saņēmis kopumā vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Platību maksājumu samazināšana varētu būt viena no sankcijām.

Uz to, ka šie dzīvnieki, kas ganās bioloģiski daudzveidīgajās pļavās, nav uzskatāmi par savvaļas dzīvniekiem, norādīja arī vides un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"). Viņas vadītās ministrijas pakļautībā ir Dabas aizsardzības pārvalde, kura biedrībai iznomājusi teritorijas. 

"Esmu lūgusi Dabas aizsardzības pārvaldei sagatavot priekšlikumus, kā viņi redz [situācijas attīstību], kā arī to, kāpēc viņi nav rīkojušies tik ilgu laiku, jo sapratu, ka šis nav pirmais gadījums," pavēstīja Bērziņa.

Tikmēr "Ķemeru Nacionālā parka fonda" valdes loceklis Andis Liepa vēlas panākt, lai dzīvniekiem varētu mainīt statusu – iekļaut tos savvaļas dzīvnieku kategorijā. Šādi viņam neprasītu dzīvniekus ne reģistrēt, ne tiem veikt analīzes, ne arī aizvākt kritušos, būtībā turpinot līdzšinējo situāciju. 

"Es vēlreiz saku – tur nav kaudzes ar dzīvnieku līķiem," viņš atkārtoja.

Ķemeru Nacionālajā parkā mīt vairāki simti dzīvnieku – taurgovis jeb Hekes šķirnes liellopi un "Konik Polski" zirgi. Līguma ar veterinārārstu Andim Liepam nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti