Talcinieki Dzegužkalnā krāso estrādes soliņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Šodien visā Latvijā jau 16. gadu pēc kārtas notiek Lielā talka. Talcinieki sakopj, labiekārto un apzaļumo savu tuvāko apkārtni. Šogad talkas sauklis "Zaļa Latvija – zaļa pasaule." Šogad Lielajai talkai pieteiktas vairāk nekā 1000 vietu visā Latvijā, tāpat ir pieteiktas arī solo talkas. Latvijas Radio pievienojās talciniekiem Dzegužkalnā, kur notika estrādes labiekārtošana.

Talcinieki Dzegužkalnā krāso estrādes soliņus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Esmu izvēlējies Pārdaugavu, Dzegužkalnu. Te šodien notiek estrādes labiekārtošana – tiek krāsoti soliņi. To dara vairāki desmiti cilvēku – iedzīvotāji – apkaimju aktīvisti, Nacionālie bruņotie spēki, uzņēmuma "Rīgas meži" darbinieki, kā arī apkaimes tautas deju kolektīvi "Kurzemīte" un "Altona" un deju kolektīvs "Rits". Daļa dejotāju pagūst gan uzstāties, gan krāsot soliņus.

Šī vieta talkošanai izraudzīta, jo šovasar arī te notiks Dziesmu un deju svētku norises un vēl dažādi pasākumi.

Šodien te ir rosīga atmosfēra un cilvēki, ar kuriem aprunājos, priecājas par labo laiku un Lielās talkas ideju pašu rokām sakopt vidi, kur dzīvojam. 

Lielās talkas kartē reģistrētas vairāk nekā tūkstotis vietu. Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme iepriekš paudusi, ka talkošanas vietu ir ar katru gadu vairāk. Daļā notiek vides uzkopšanas darbi, savācot atkritumus, vecās lapas, zarus. Citviet, kā te Dzegužkalnā, rīko dažādus teritorijas labiekārtošanas darbus.

Šogad vairākos novados pirmo reizi notiek arī latvāņu apkarošanas talka. Augšdaugavas, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Madonas, Rēzeknes, Ropažu, Siguldas, Talsu un Ventspils novadā.

Šeit, Dzegužkalnā, darbi šobrīd jau noslēdzas un talcinieki drīz varēs iestiprināties ar bruņoto spēku lauku virtuvē vārīto zupu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti