Dienas ziņas

Kuldīgā lasīs uz Sibīriju deportēto cilvēku vārdus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Maltas prezidents ieradies vizītē Latvijā

Maltas prezidents vizītē Latvijā: Abu valstu sadarbība ir jāpastiprina

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Latvijai ir gan prasmīgs darbaspēks, gan draudzīga vide biznesa attīstībai, un Latvijas un Maltas sadarbība ir jāpastiprina, tā atzina Maltas prezidents Džordžs Vella, kurš ieradies divu dienu vizītē Latvijā.   

Latvijas un Maltas attiecību vēsturē šī ir pirmā reize, kad Maltas prezidents valsts vizītē apmeklē Latviju.  

Gan Latvija, gan Malta ir līdzīgi domājošas valstis un mūsu divpusējās attiecības ir ļoti labas – tā, uzņemot Latvijā viesos Maltas prezidentu un viņa kundzi, atzinis Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Malta patlaban ir ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekle un tāpat kā Latvija nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu un uzskata, ka Ukrainai karā ir jāuzvar. Lai gan Malta nav NATO dalībvalsts, tā arī sniedz atbalstu Ukrainai un ir uzņēmusi Ukrainas bēgļus.

"Malta atbalstīs jebkuru iniciatīvu, ko cilvēki atbalsta vai par ko ir vienojušās starptautiskāas organizācijas, kas redz, ka Krievija atmaksās visu, kas ir jāatmaksā par to, ko tā ir nodarījusi ukraiņu tautai. Vai tā ir agresija vai bērnu izvešana, vai īpašumu sabojāšana, vai kas cits," pauda Maltas prezidents.

Abu valstu prezidenti pārrunājuši arī Maltai un citām dienvidu valstīm ļoti būtisko nelegālās migrācijas problēmu.

"Mēs bijām vienisprātis, ka šī nelegālā migrācija ir jāaptur. Un tām valstīm, kuras to uzskata par vajadzīgu, ir jāatver legālās migrācijas kanāli. Bet katrā ziņā Eiropas ārējā robeža mums ir jāstiprina," sacīja Levits.

Prezidenti arī vienprātīgi atzinuši, ka svarīgi arī veidot dialogu ar Āfrikas un citu tā saukto "globālo dienvidu" valstīm, lai panāktu to iesaisti miera saglabāšanā pasaulē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti