Dienas ziņas

Maltas prezidents ieradies vizītē Latvijā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

"Latvijas pasts" iegulda 5,5 miljonus uzņēmuma autoparkā

Latvijas Pasts investē 5,5 miljonus autoparkā – mašīnas nonāks pie pastniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

340 jaunas automašīnas tagad pieejamas Latvijas Pasta darbiniekiem, lai varētu efektīvāk piegādāt pasta sūtījumus un nodrošināt pakalpojumus, tai skaitā klientu dzīvesvietās. Uzņēmums investējis 5,5 miljonus eiro autoparka paplašināšanā. Automašīnas nodos lietošanā konkrētam pastniekam, nevis pasta nodaļai.

Ar baltajām automašīnām, kuru sānus rotā Latvijas Pasta logotips, pastnieki turpmāk nogādās sūtījumus visā Latvijā. Jauno auto atslēgas trešdien, 22. martā, saņēma pirmie pastnieki, kas strādā gan Rīgā, gan ārpus tās.

Latvijas Pasta autoparks papildināts ar dabai draudzīgākām automašīnām – tām ir mazāks degvielas patēriņš, līdz ar to samazināts transporta radītais piesārņojums apkārtējā vidē.

Latvijas Pasta paziņojumā medijiem norādīts, ka saskaņā ar aplēsēm jaunie auto nodrošinās līdz pat 25% mazāku degvielas patēriņu, un saskaņā ar aprēķiniem Latvijas Pastam ar jaunajiem auto izdosies samazināt CO2 emisiju par 75,75 tonnām gadā jeb par 28,58%.

Izvēlētajam pastnieku auto modelim ar 1,5 litru benzīna dzinēju un automātisko ātrumkārbu ir paaugstināts klīrenss, kas būtiski atvieglos pastnieka darbu, pārvietojoties pa lauku ceļiem.  

Pastnieku dienesta automašīnu pilna servisa nomu uz pieciem gadiem, uzvarot Latvijas Pasta izsludinātajā iepirkumā, nodrošina SIA "Pilna servisa līzings".

"Latvijas pasts"
"Latvijas pasts"

Auto nomas līgums paredz gan regulāras servisa apkopes dīlera servisos, gan maiņas auto nodrošināšanu pastāvīgā auto remonta gadījumā, kā arī attālinātu tehniskā stāvokļa monitoringu, lai laikus tiktu ieplānotas nepieciešamās apkopes un remonti, neradot riskus pasta piegādes traucējumiem.

Nomas cenā iekļautas tehniskās apkopes un apskates, remonti, riepu nomaiņa un OCTA/KASKO apdrošināšana visā nomas periodā, informēja Latvijas Pasts.

Automašīnas arī aprīkotas ar vairākām auto drošības sistēmām.

"Šī automašīna ir aprīkota ar sistēmām, kas skatās, vai priekšā nav gājējs, vai priekšā nav riteņbraucējs, izvairās no sadursmēm ceļu krustojumos, lasa ceļazīmes, regulē tuvās un tālās gaismas un tā tālāk," stāstīja SIA "Pilna servisa līzings" valdes priekšsēdētājs Māris Salzirnis.

Spēkratus saņem pastnieki teritorijās, kur tiek nodrošināta pasta pakalpojumu sniegšana klientu dzīvesvietās, kur reizēm vienu adresi no citas šķir vairāki kilometri.

"Īstenībā pastnieks ir pats ilgtspējīgākais piegādes veids, jo ļoti liela daļa pastnieku joprojām piegādes veic arī ar kājām. Ne tikai Latvijā, bet tā tas ir arī visā plašajā pasaulē. Bet, lai arī šiem pastniekiem padarītu dzīvi vieglāku, vēl mums ir tāds projekts kā elektrovelosipēdi," stāsta VAS "Latvijas pasts" valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Pašlaik Latvijas Pastam ir aptuveni 600 klientu apkalpošanas vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti