Dienas ziņas

Vērtēs iespēju skolu tīkla reformu dalīt daļās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izkrāpj 160 tūkstošus eiro

Uzdodoties par bankas un policijas darbiniekiem, no Kuldīgas iedzīvotājas izkrāpj 160 tūkstošus eiro

Valsts policijā trešdien, 22. februārī, saņemts iesniegums no kādas Kuldīgas iedzīvotājas par krāpšanu. Sieviete, uzticoties krāpniekiem, kuri uzdevušies par bankas un policijas darbiniekiem, zaudējusi vairāk nekā 160 000 eiro, informēja policijā.

Sievietei zvanījuši krāpnieki, kuri uzdevušies par bankas darbiniekiem. Krāpnieki sievietei lietotnē "Whatsapp" nosūtīja attēlā redzamo viltus apliecību, cenšoties pārliecināt, ka viņa runā ar policijas darbiniekiem, kam sieviete noticējusi. 

Krāpniekiem izdevās pārliecināt sievieti, ka viņas bankas kontos notiek krāpnieciskas darbības un lai nauda būtu drošībā, nepieciešams instalēt "Anydesk" aplikāciju.

Tālāk sieviete apstiprinājusi bankas lietotāja datus un PIN kodus, kā rezultātā no viņas darbavietas kontiem pārskaitīti aptuveni 150 000 eiro. Savukārt no viņas privātā konta pārskaitīti gandrīz divi tūkstoši eiro.

Krāpnieki jautājuši, vai sievietei mājās atrodas skaidra nauda, uz ko viņa atbildēja apstiprinoši.

Tad krāpnieki pārliecinājuši sievieti – lai šī skaidrā nauda būtu drošībā, tā ir jānosūta viņiem, ko viņa arī izdarīja, Kuldīgā pakomātā ievietojot 10 000 eiro.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. 

"Nevarētu teikt, ka šāda veida darbības būtu kāds īpašs jaunums, un sākotnējos mēģinājumus mēs jau redzējām pirms gada," atzina kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis.

Viņš aicina izvairīties no lietotnes "Anydesk". Krāpnieki to izmanto, lai iefiltrētos citu cilvēku ierīcēs, kuri pat nevar nojaust, ka no viņu kontiem tiek aizskaitīta nauda.

Tikmēr Valsts policija aicina neievadīt apšaubāmās vietnēs savus internetbankas un personas datus, kā arī neapstiprināt maksājumus, ja neesat pārliecināti par tiem un nekādā gadījumā nenodot savus bankas datus trešajām personām.

Tāpat Valsts policija atkārtoti atgādina, ka ne policijas, ne banku, ne citu iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu bankas kontu datus, kā arī neprasīs jūsu datoros un mobilajās ierīcēs instalēt dažādas programmatūras, kas paredzētas, lai attālināti pieslēgtos datoram. Saņemot tamlīdzīgus zvanus, ieteicams telefonsarunu pārtraukt.

Policija aicina pārrunāt arī ar saviem tuviniekiem, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, cik būtiski sargāt un nevienam neuzticēt banku kontu datus un citu sensitīvu informāciju.

Ja no konta ir izkrāpta nauda vai veikti pārskaitījumi no svešiem kontiem, par to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai jāsūta iesniegums elektroniski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti