Panorāma

Atbalsta apmēri – atkarīgi no maksājumiem un procentu likmēm

Panorāma

Neatbalsta izstāšanos no kājnieku mīnu aizlieguma konvencijas

Astoņu gadu laikā aizturēti 20 ārvalstu aģenti

Latvijā astoņu gadu laikā aizturēti 20 ārvalstu aģenti

Pēdējo astoņu gadu laikā Valsts drošības dienests (VDD) publiski informējis par divdesmit personu aizturēšanu par spiegošanu vai citām nacionālo drošību apdraudošām darbībām. Nevar izslēgt iespēju, ka aizturēto skaits bijis lielāks, jo ne par visiem gadījumiem tiek ziņots atklātībai.

Pērn aizdomās par spiegošanu un citām nelikumīgām aktivitātēm Krievijas specdienestu uzdevumā VDD ir aizturējis līdz šim lielāko personu skaitu – kopumā 10 cilvēkus. Tas ir tikpat, cik iepriekšējo septiņu gadu laikā kopā.  

"Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā VDD pievērš pastiprinātu uzmanību aizdomīgām un potenciāli prokremliskām aktivitātēm. Reaģējot uz dažādu apdraudējumu pieaugumu, dienests izvērš daudz plašāku pasākumu kopumu Krieviju atbalstošu personu identificēšanai un pēdējos gados ir kāpinājis arī savas operacionālās spējas," norāda dienestā.

2016., 2017., 2018. un 2019. gadā VDD aizdomās par spiegošanu ik gadu aizturējis pa vienai personai. 2021. gadā aizdomās par nelikumīgu sadarbību ar Krievijas specdienestiem aizturētas piecas personas. 2022. gadā aizturēta viena personu aizdomās par spiegošanu Baltkrievijas specdienesta uzdevumā. 

Līdz šim par spiegošanu Latvijā par vainīgām ir atzītas desmit personas.

Septiņos gadījumos tiesas spriedums ir stājies spēkā, savukārt trīs personas patlaban spriedumu ir pārsūdzējušas. Sodi ir dažādi, līdz šim smagākais bijis 15 gadu cietumsods Iekšlietu ministrijas Informācijas centra bijušajai amatpersonai Oļegam Burakam par ilgstošu un sistemātisku spiegošanu Krievijas specdienestu labā. 

Jāatgādina, ka 2016. gadā stājās spēkā Krimināllikuma grozījumi, palielinot specdienestu iespējas vērsties pret ārvalstu aģentiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti