Dienas ziņas

Igaunijā skolotāji sākuši streiku

Dienas ziņas

Izraēlas parlamentā ielaužas gūstekņu ģimenes locekļi

Latvijā slēgs vairāk nekā 100 pasta nodaļu

Dienvidkurzemes novads paliks bez pasta nodaļām

Valsts akciju sabiedrība "Latvijas pasts" līdz gada beigām visā valstī nerentabilitātes dēļ plāno slēgt 105 pasta nodaļas. 12 no tām fiziski beigs pastāvēt uz visiem laikiem. Pārējās 93 pasta pakalpojumus iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās turpmāk sniegs pastnieks. Izņēmums nav arī teritorijas ziņā lielākais – Dienvidkurzemes novads, kas paliks vispār bez pasta nodaļām.   

Pagastos neapmierināti ar pasta nodaļu slēgšanu

Jau pērn lielu Dienvidkurzemes novada iedzīvotāju neapmierinātību raisīja Lieģu un Rucavas pasta nodaļu slēgšana. Bet šogad savu darbību pārtrauks arī pārējās novadā atlikušās pasta nodaļas, jo tās Latvijas Pastam nesot zaudējumus. Cīravas pasta nodaļa pēdējo reizi klātienē savas durvis vērs jau šo ceturtdien.

"Briesmīgi! Ko mēs tagad, vecie cilvēki, varam, mums visu ko palīdzēja! Grūti jau būs," uzskata cīravniece Lilija.

Cīravniece Biruta savukārt stāstīja, ka dzīvo 5 kilometru attālumā no centra, "mežā, man ir ļoti lielas problēmas, man, piemēram, vajag kaut kādas vēstules vai ko citu, man vairs nebūs tagad, kas viņas piegādā".

Cīravniece Mirdza norādīja, ka pati autobusā nemaz nevar iekāpt, "ja man ar autobusu jābrauc, es nevaru aizbraukt, un ar kājām ne tik".

Neapmierinātību ar šādu uzņēmuma politikas maiņu pauda arī citu pagastu iedzīvotāji, kuriem jau tagad līdz tuvākajai pasta nodaļai jābrauc 20–25 kilometri, bet turpmāk šis attālums vismaz dubultosies.

Pasta nodaļa
Pasta nodaļa

"Cilvēkiem… kā viņi tiks tagad līdz pilsētas centram kaut kur? Citiem pensija ir, pārskaitījumi kaut kādi, sūtījumi," sprieda Dienvidkurzemes novada iedzīvotāja Ruta.

"Es domāju, ka nevajadzētu, nevajadzētu slēgt. It sevišķi vecākiem, kas pakomātus nelieto un tā tālāk. Viņi jau grib aizsūtīt telegrammu. Vai kādu apsveikumu," piebilda Dienvidkurzemes novada iedzīvotāja Genoveva.

Pasts plānus nemainīs – nodaļas slēgs

Lai tomēr saglabātu pasta pakalpojumus līdzšinējā formātā, Dienvidkurzemes novada dome Latvijas Pastam esot piedāvājusi pārņemt pasta nodaļu darbinieku funkcijas.

"Katrā bijušajā pagastā ir mūsu darbinieks, kuru varētu apmācīt. Mēs piedāvājām, ka tas varētu līdzēt pasta darbam. Jo pasts taču ir valsts pasākums, un mēs esam daļa no valsts. Bet [Pasta] valde saka – ir labi, ka mēs esam gatavi, bet viņi nav gatavi šos pakalpojumus ātri atdot mums," sacīja Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (Zaļo un Zemnieku savienība).

Latvijas Pasts gan savus plānus mainīt negrasās, turklāt tie skars ne tikai Dienvidkurzemi. Līdz gada beigām visā Latvijā atliks vairs tikai 71 pasta nodaļa.

"Šogad gadu sākām ar 176 nodaļām, un kopumā mūsu plāns ietekmēs 105 nodaļas, no kurām 12 tiks slēgtas fiziski, savukārt 93 tiks mainīts formāts," norādīja VAS "Latvijas pasts" Pasta nodaļu un piegādes daļas vadītājs Mārtiņš Liepiņš.

Turpmāk iedzīvotāji pasta pakalpojumus varēs saņemt, to iepriekš piesakot pa klientu atbalsta tālruni, un pastnieks pie viņiem aizbrauks nākamajā darba dienā.

Likvidējamo pasta nodaļu darbiniekiem uzņēmums sola iespēju robežās piemeklēt un piedāvāt citus amatus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti